„Irizar“ – vėl geriausi Ispanijoje

sausio 31 05:23 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Ispanijos kelių transportą apžvelgiantys leidiniai „Viajeros“ ir „Transporte3“, surinkę žiuri, kurią sudarė 26 kelių transporto specialistai, autobusų parkų vadovai, žurnalistai, šiemet „Irizar i6“ išrinko geriausiu Ispanijos turistiniu autobusu.

Nugalėjo jau ketvirtą kartą

Teisėjų palankumą „Irizar“ veikiausiai pelnė dėl to, jog yra surenkamas Ispanijoje, tačiau gauti apdovanojimą pretendavo daug gamintojų, todėl konkurencijos būta nemažos.

„Irizar“ Ispanijoje apdovanotas ne pirmą kartą – autobusas „Irizar Century“ nugalėjo jau pirmuosiuose geriausio autobuso rinkimuose, surengtuose 1995 metais. 2002 m. triumfavo „Irizar PB”, o 2005 m. – „New Century“.

Verta paminėti, kad „Irizar“ įvertinti ne tik savo tėvynėje, bet ir Europoje: 2004-aisiais „Irizar PB“ išrinktas Europos „Metų autobusu“, o 2007 m. geriausiu autobusu Europoje pripažintas „Irizar i4“.

„Irizar i6“

Po ketverius metus trukusių mokslinių tyrimų, kainavusių 20 mln. eurų, 2010 m. lapkritį Madride pristatytas „Irizar i6“. Naujasis „Irizar“ šeimynos narys pasižymi visiems ispanų gaminamiems autobusams būdingomis savybėmis – įspūdingu dizainu, dėmesiu smulkmenoms, puikiomis aerodinaminėmis savybėmis bei komfortu keleiviams ir vairuotojui.

Gamintojų teigimu, naujojo modelio priekis sukonstruotas iš ypač tvirtų medžiagų – tai apsaugotų vairuotoją bei gidą avarijos atveju. Vairuotojo darbo vieta erdvesnė, priekinis skydas išdėstytas taip, kad visus prietaisus būtų nesudėtinga pasiekti. Patobulintų išorinių veidrodžių dėka geriau matomi autobuso šonai. Salone sumontuota LED apšvietimo sistema, plokčiaekraniai vaizdo ekranai. Kaip ir daugelyje kitų „Irizar“ autobusų, sėdynės gaminamos pagal specialų užsakymą.

Parengė Evaldas Sidikerskis

Autoriaus nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.