Įspūdžiai pasivažinėjus Taline išbandomu „Solaris Trollino 24″.

01 lapkričio 07:43 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Spalį į Taliną atvyko trijų sekcijų „Solaris Trollino 24″. Jį miesto vežėjai žada bandyti iki gruodžio pradžios.

Šiuo metu Taline esantis viešojo transporto entuziastas Denis Simonov ne tik apžiūrėjo naująjį „Solaris Bus and Coach” gaminį, bet ir turėjo progos juo pasivažinėti. „Troleibusas jaukus, šiltas, nors ir ilgas, bet gana manevringas. Kiek teko girdėti, estų vežėjai žada įsigyti panašių transporto priemonių. Būtų puiku, jei tokį troleibusą pamatytume ir Lietuvoje. Sostinėje yra troleibusų maršrutų, kur jis galėtų puikiai pravažiuoti”, – sako D. Simonov.

Priminsime, jog pirmą kartą troleibusas pristatytas 2019-aisiais Briuselyje vykusioje „Busworld Europe“ parodoje. Tai – ilgiausia iki šiol lenkų gamintojų sukurta transporto priemonė.

Lenkai daug dėmesio skyrė tam, kad būtų sumažintas energijos suvartojimas įvairioms transporto priemonių sistemoms, kad daugiau energijos būtų skiriama važiavimui. Troleibuse sumontuotos baterijos, kad dalį kelio jis galėtų įveikti neprisijungęs prie laidų.

Iš viso lenkai žada gaminti trijų tipų 24,7 m ilgio transporto priemones – elektrinį, hibridinį autobusus bei troleibusą. Dyzelinu varomos versijos nebus.

Lina Jakubauskienė

Denis Simonov nuotraukos 

  • 3-sol1
  • 3-sol
  • 3-sol3
  • 3-sol2