„Isuzu“- „Busworld Turkey“ parodoje

29 balandžio 04:47 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Balandžio 24-27 dienomis Stambule vyko penktoji keleivinio transporto priemonių paroda. Joje dalyvavo ir partnerystės su Japonijos gamintojais trisdešimtmetį atšventę „Anadolu Isuzu“ gamintojai.

„Anadolu Isuzu“ ir japonų bendradarbiavimas prasidėjo 1983-aisiais, Turkijoje pasirašius licencinę sutartį su „Isuzu“. Šiuo metu „Anadolu Isuzu“ gamina, importuoja, parduoda tiek autobusus, tiek lengvuosiuos sunkvežimius, mikroautobusus bei pikapus.

Parodoje „Anadolu Isuzu“ pateikė įvairius keleivinio transporto priemonių modelius. Lankytojai galėjo apžiūrėti naują 12 metrų ilgio „Citiport“, taip pat naują 9,5 m ilgio turistinį „Visigo“. Pristatyti ir „Turquoise“, „Novo Lux“ bei „Novociti“ modeliai.

Miesto vežimams skirtas „Citiport“ – ne tik originalios išvaizdos, bet ir patogus bei saugus keleiviams. Žemagrindis autobusas pritaikytas ne tik žmonėms, turintiems judėjimo negalią – čia įrengti informaciniai ekranai keleiviams su klausos negalia, taip pat informacinės sistemos silpnaregiams bei akliesiems.

Salone – ne tik patogios sėdynės, bet ir moderni kondicionavimo sistema.

Turkijos gamintojai pasirūpino ir visomis įmanomomis saugumo sistemomis: įrengta EBS sistema, trijų pakopų interderis ir pan.

Patogesnė tapo vairuotojo vieta: skydelyje integruota daugiau informacinių sistemų, sumontuotos pneumatiniu būdu reguliuojamos sėdynės ir pan.

Autobuse montuojamas 6 cilindrų „Isuzu“ dyzelinis variklis su „CommonRail“ sistema, 6 pavarų ZF dėžė.

Originaliu dizainu išsiskyrė ir turistinis „Visigo“, pasak gamintojų, atitinkantis visus turistiniams autobusams keliamus reikalavimus.

Panoraminis stoglangis autobuso lubose suteikia keleiviams galimybę geriau matyti aplinką, jo dėka į saloną patenka daugiau šviesos. Užuolaidos atsitraukia bei užsitraukia automatiškai, sumontuotos modernios šildymo bei vėsinimo sistemos, garantuojančios patogią kelionę tiek žiemą, tiek vasarą.

Gamintojai nepamiršo ir saugumo: montuojami priekiniai ir galiniai diskiniai stabdžiai, ABS sistema, gaisro variklyje aptikimo ir gesinimo sistemos ir pan.

„Isuzu” siūlo keletą „Visigo“ variantų – 35+1, 37+1, 39+1 sėdimų vietų. Padidinta ir bagažo skyriaus talpa.

Autobuse sumontuotas ergonomiškas bei itin estetiškas prietaisų skydelis, kurį vairuotojui lengva pasiekti. Langas ties vairuotojo vieta pašildomas, sumontuoti LED žibinta, šildomi ir elektra valdomi veidrodėliai, kondicionierius vairuotojo darbo vietoje ir pan. Kuro bake telpa 250 litrų degalų.

Salone taip pat sumontuotos moderniausios garso ir vaizdo sistemos: MP3 grotuvas, DVD grotuvas, navigacinė sistema ir pan.

Nedidelis „Citibus“ tiks ten, kur nėra galimybės vežti keleivius didžiaisiais autobusais. Naujosios kartos „Citibus“ ilgesnis, platesnis, jame telpa daugiau keleivių. Variklis – „Isuzu“, 204 AG. Įrengta rampa neįgaliesiems vežimėliuose.

Apsilankiusieji parodoje turėjo progos apžiūrėti ir naujos kartos „Novo“ autobusus. Šiek tiek pasikeitė transporto priemonių išvaizda, montuojama naujesnė įranga. Naujosios kartos „Novo“ išsiskiria moderniu, naujausius aerodinaminius standartus atitinkančia išore, taip pat vidaus dizainu.

Autobuse montuojamos moderniausios saugumo sistemos, rūko ir dieniniai žibintai, modernūs šildomi veidrodėliai.

„Novociti“ – tai pirmasis tokio dydžio autobusas, kuriame sumontuota rampa neįgaliesiems vežimėliuose įvažiuoti. Pasak gamintojų, tokia transporto priemonė padėtų sumažinti vežėjų patiriamas išlaidas degalams, tuo pačiu padidinti pajamas. Transporto priemonės salone telpa 55 keleiviai.

Parodos lankytojai galėjo apžiūrėti ir „Turquoise“ modelį, kuris iki šiol populiariausias tarp „Isuzu“ autobusų. Pasak gamintojų, vidutinės klasės autobusuose, kurių salone – 31 sėdima vieta, yra visi didiesiems autobusams būdingi komforto bei saugumo elementai. Transporto priemonės manevringos, o sėdynių kiekis gali keistis nuo 26 iki 33-jų.

Bagažo skyriaus talpa – 4,2 kub. m. Keleivių patogumui – ideali salono apšvietimo sistema, dvigubo stiklo langai ir pan. Sumontuotos modernios tiek šildymo, tiek kondicionavimo sistemos.

„Anadolu Isuzu“ autobusai populiarūs ne tik Turkijos rinkoje; jie eksportuojami į 27 valstybes. Jau dešimt metų kompanija yra vidutinės klasės autobusų eksporto lyderė šalyje.

„Anadolu Isuzu“ informacija, Linos Jakubauskienės ir „Isuzu” nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.