Įvyko pasaulinė „Solaris Urbino 9 LE Electric“ premjera

spalio 01 04:44 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Lenkijos gamintojai „Solaris Bus and Coach“ virtualiai pristatė naujausią savo sukurtą gaminį – 9 m ilgio elektrinį „Urbino“.

Kaip ir taipogi virtualiai pristatytas „Urbino 15 LE Electric“, naujoji transporto priemonė atitinka I ir II klasių transporto priemonių reikalavimus. Dėl kompaktiškų matmenų vidutinės klasės autobusas manevringas, todėl galės važiuoti ir siauromis senamiesčio gatvelėmis. „Urbino 9 LE Electric“ interjerą galima pritaikyti pagal užsakovo poreikius. Salone yra vieta neįgaliojo vežimėliui pasistatyti, taip pat yra 27 sėdimos vietos. Be to, transporto priemonėje yra sėdynės su ISOFIX, t. e. sistema, leidžianti pritvirtinti vaikiškas kėdutes.

 „Solaris Urbino 9 LE Electric“: techninės savybės

Autobuso „širdis“ yra centrinis elektrinis variklis, galintis viršyti 170 kW. Variklis aušinamas skysčiu, o varomoji galia perduodama į antrąją transporto priemonės ašį. Varomoji sistema maitinama energija, kaupiama akumuliatoriuose, sumontuotuose autobuso gale ir ant stogo. „Solaris“ nusprendė savo klientams pasiūlyti rinktis tarp „Solaris High Power“ baterijų, skirtų greitam didelės galios įkrovimui, ir „Solaris High Energy“ baterijų, turinčių didesnį energijos tankį, kurios pasižymi didesne talpa ir dažniausiai įkraunamos naktį.

Tokiu būdu vieną kartą įkrautomis baterijomis autobusas gali įveikti ilgesnius maršrutus, važinėti ne tik po miestą, bet ir už jo ribų.

Baterijos paprastai įkraunamos naudojant kištukinę jungtį. Be to, yra galimybė ant stogo sumontuoti vieną iš trijų tipų pantografą. Gamintojas siūlo apverstą pantografą.

Kitas galimas variantas yra du kartus pasisukantis visiškai naujo tipo pantografas.

„Urbino 9 LE“ galima įrengti bet kokio tipo oro kondicionierių, įskaitant oro kondicionierių su šilumos siurbliu. Kad pasiektų tinkamą transporto priemonės temperatūrą, prietaisas naudoja šilumą, gautą iš išorės. Tai leidžia padidinti transporto priemonės energijos vartojimo efektyvumą ir nuvažiuoti ilgesnį atstumą.

Saugos sprendimai

Naujajame „Urbino 9 LE electric“ gali būti sumontuoti turėklai su antibakteriniu sluoksniu, dezinfekavimo priemonių dozatoriai ir uždara vairuotojo kabina.

Keleivių ir vairuotojo saugumui – ir daugiau modernių sistemų: interaktyvus prietaisų skydelis, suteikiantis prieigą prie automatinių pažangių vairuotojo pagalbos sistemų (ADAS), taip pat „MirrorEye“ sistema – tai yra, naujoviškų fotoaparatų rinkinys, kuris pakeičia įprastus veidrodžius ir suteikia galimybę vairuotojui matyti erdvę aplink visą autobusą, taip išsprendžiant aklųjų zonų problemas. „Mobileye Shield+“ sistema taip pat garso ir vaizdo įspėjimais praneša vairuotojui apie bet kokius pėsčiuosius ar transporto priemones aplink autobusą.

Be to, „Urbino 9 LE electric“ galima montuoti nuotolinio parko valdymo sistemą, pavadintą „eSConnect“, kuri užtikrina duomenų analizę ir ne tik jau atsiradusių defektų aptarnavimą, bet ir prognozavimą įvykių, kurie gali įvykti artimiausiu metu.

eBus.lt

Gamintojų nuotraukos

  • Fotografia reklamowa Lukasz Bera
  • Fotografia reklamowa Lukasz Bera
  • Fotografia reklamowa Lukasz Bera
  • Fotografia reklamowa Lukasz Bera
  • Fotografia reklamowa Lukasz Bera