Japonai atsisakė BYD elektrinių autobusų dėl toksiškų medžiagų naudojimo

02 kovo 05:26 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Įdomybės Lankytojai

BYD planai tiekti nedidelį elektrinį autobusą (Poncho Z EV) „Hino Motors“ „Toyota“ padaliniui Japonijoje buvo atšaukti paaiškėjus, kad autobusas buvo pagamintas naudojant Japonijoje draudžiamą toksišką cheminę medžiagą, rašoma pranešime spaudai.

Transporto priemones BYD planavo tiekti „Hino“ pagal originalios įrangos gamintojo sutartį (pirmieji transporto priemonės pristatymai buvo planuoti 2022 m. pavasarį, teigiama „Hino“ pranešime spaudai).

Nustatyta, jog „Poncho Z EV“ yra šešiavalenčio chromo, kuris laikomas toksišku ir kenksmingu kancerogenu. Nors Japonijoje nėra įstatymų, draudžiančių naudoti šią medžiagą, ji įtraukta į medžiagų, kurias Japonijos automobilių gamintojų asociacija 2008 metais savanoriškai uždraudė, sąrašą.

„Hino Motors“ pranešė, kad atsisakė planų pateikti 30 vietų autobusą Japonijos rinkai, nes nepavyko susitarti su BYD, kad autobusas būtų pastatytas nenaudojant cheminės medžiagos, rašo „sustainable.bus.

BYD atstovai teigia, jog: „Japonijos rinkai skirti elektromobiliai atitinka visus reikalaujamus įstatymus ir standartus“. Paklausta apie šešiavalenčio chromo naudojimą, bendrovė tai atsisakė komentuoti, teigia žiniasklaida.

eBus.lt

Nuotrauka – iš susainable.bus

  • 1-byd-toxik