„Jonavos autobusai“ įsigijo paskutinį dyzelinį autobusą

29 balandžio 11:16 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Bendrovė „Jonavos autobusai“ įsigijo dar vieną naują autobusą. Dyzelinis 40-ties sėdimų vietų „Iveco“ yra žemagrindis, pritaikytas neįgaliesiems ir mamoms su vežimėliais, autobuse veikia belaidis interneto ryšis, sumontuotos vaizdo kameros.

„Jonavos autobusų“ vadovo Otaro Urbano teigimu, naujojo autobuso dyzelinis variklis Euro 6D atitinka aukščiausius  Europos Sąjungos išmetamųjų teršalų standartus, autobusas galės būti naudojamas ne tik miesto ir priemiestiniuose maršrutuose, bet ir ilgesnėse kelionėse, taip pat ir į užsienį.

Tiesa, tai yra jau paskutinis dyzelinis autobusas, kurį įsigyja Jonavos įmonė – visos kitos naujos transporto priemonės bus tik ekologiškos.

„Pagrindinė mūsų strateginė kryptis išlieka ekologiškas, žalias viešasis transportas. Todėl simboliška, kad šis naujas dyzelinis autobusas yra jau paskutinis, daugiau tokių nebepirksime“, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Jonavos autobusai“ pernai įsigijo pirmąjį visiškai elektrinį autobusą, kuris jau važinėja Jonavos gatvėmis.

Šiemet buvo pasirašyta sutartis dėl dar dviejų elektrobusų pirkimo, vyksta trijų elektrobusų pirkimo konkursas, o dar vieno pirkimas – planuojamas.

Tikimasi, kad kitais metais Jonavoje keleivius veš jau septyni nauji elektrobusai.

Planuojama, kad nuo 2027 m. visas viešasis transportas Lietuvoje naudos tik atsinaujinančius energijos išteklius.

Jonavos savivaldybės informacija ir nuotraukos 

  • jonava3
  • jonava
  • jonava2
  • jonava1