Joniškyje – žmonėms su individualiais poreikiais pritaikyti autobusai

17 birželio 06:22 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Joniškio autobusų parką papildė du žmonėms su individualiais poreikiais pritaikyti „ISUZU Turquoise“ autobusai. Abiejuose įrengti keltuvai ir įrengtos specialios vietos žmonių su negalia vežimėliams pritvirtinti.

Pasak Joniškio autobusų parko direktoriaus Algirdo Lataičio, autobusai veš keleivius tiek vietiniais, tiek tolimojo susisiekimo autobusais. „Pernai nurašėme šešis pasenusius autobusus, o nupirkome tik vieną, todėl naujų transporto priemonių labai trūko, atsinaujinti būtina“, – sako A. Lataitis.

„ISUZU Turquoise“ ilgis – 7 700 mm, juose – 33 sėdimos vietos, išmontavus keturias sėdynes, kad atsirastų vieta neįgaliojo vežimėliui, lieka 29.

Variklis – 140 kW, pavarų dėžė – mechaninė. Dideli, dvigubi langai, efektyvus konvektorinis šildytuvas ir kondicionierius suteikia keleiviams maksimalų komfortą. Pneumatiniai stabdžiai su ABS ir ASR užtikrina patogią bei saugią kelionę. Keleivių patogumui – ir talpi 4 m3 bagažinė, šildomi ir elektra valdomi veidrodžiai.

„Tarp ateities planų – parko plėtra elektriniais autobusais. Vienas elektrinis „King Long“ jau sėkmingai veža keleivius, esame juo patenkinti. Žinoma, autobusas važiuoja tik asfaltuotais keliais – nežinia, kaip tokia technika pasiteisintų vežant keleivius žvyrkeliais. Vis dėlto tikimės, kad mūsų paraiška dėl dar vieno elektrinio autobuso bus patvirtinta, viešasis transportas rajone taps ekologiškesnis“, – pabrėžia Joniškio autobusų parko vadovas.

Lina Jakubauskienė

Joniškio autobusų parko nuotrauka