Kauniečiams pristatyti pirmieji „Kautros“ žemagrindžiai mikroautobusai

rugsėjo 09 12:07 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Šiandien Kaune, prie miesto savivaldybės, pristatyti trys pirmieji miesto mikro-autobusai.

Dešimt naujų transporto priemonių ateinantį pirmadienį išriedės į Kauno miesto gatves, kur veš keleivius 57-uoju maršrutinių taksi maršrutu. Naujuosius mikroautobusus vairuos profesionalūs ir mandagūs vienodas uniformas vilkėsiantys vairuotojai.

Kauno miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Kautra“ įsipareigojo visas 70 naujųjų transporto priemonių palaipsniui pristatyti iki Naujųjų metų.

„Su naujosiomis transporto priemonėmis į viešojo transporto rinką ateina ir nauja kokybė. Bendrovė „Kautra“ įsipareigojo, jog iki gruodžio mėnesio Kauną pasieks likę daugiau nei 70 maršrutinių taksi, kurių patogumą galės įvertinti patys miestiečiai. Su naujaisiais mikroautobusais dirbs daugiau nei 150 vairuotojų, kurių atlyginimas sieks beveik 2,5 tūkst. Lt.“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Inovatyvi įranga

Mikroautobusuose įdiegta šiuolaikiška įranga: elektroninės šiuolaikiškos švieslentės, keleivių skaičiavimo įranga, aukštos raiškos vaizdo kameros, kasos aparatai, kondicionieriai, automatinės pavarų dėžės ir kt. Planuojama, kad ateityje maršrutiniuose taksi bus įdiegtas miesto elektroninis bilietas.

„Naujosios žemagrindės transporto priemonės ypač patogios neįgaliesiems. Manau, kad kauniečiai bus tikrai patenkinti mikroautobusais, kurie keleivių pervežimo sistemą pakels į naują lygmenį“, – teigė Kauno miesto tarybos narė, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.

„Paruošti 70 maršrutinių taksi per palyginti trumpą laikotarpį mums buvo didelis iššūkis. Iš dalies dėl šio užsakymo įsigijome naujas gamybines patalpas, padvigubinome darbuotojų skaičių. Tempas yra toks didelis, kad gamybą pradėjome dar iki galo neįrengtose patalpose. Teko gerokai pasistengti, tačiau pirmuosius dešimt perdarytų žemagrindžių „Mercedes-Benz Sprinter“ mikroautobusų jau pirmadienį važiuos miesto gatvėmis“, – sakė bendrovės „Altas“ atstovas Edmundas Lisovski.

Tilps ir A. Sabonis

Naujųjų transporto priemonių salonas yra itin erdvus ir šviesus. Viduje – 16 patogių sėdimų ir 6 stovimos vietos. Salono aukštis siekia nuo 1,9 iki 2,3 m. Tiek transporto priemonių sėdynės, tiek ir kita apdaila pagaminta iš lengvai valomų ir nuo vandalų apsaugotų medžiagų.

„Tai naujos kartos mikroautobusai: šviesesni, ekologiškesni, erdvesni bei dar patogesni. Iki savaitės pabaigos 25 vairuotojų komanda bus apmokyta, kaip tinkamai valdyti ir prižiūrėti naujuosius mikroautobusus ir kaip tinkamai aptarnauti klientus“, – užsiminė UAB „Kautra“ vadovas Linas Skardžiukas.

Naujuosius mikroautobusus šį antradienį priėmusios komisijos pirmininkas Steponas Vaičikauskas pabrėžė, jog transporto priemonės yra tinkamos keleivių vežimui ir itin patogios.

„Mercedes-Benz Sprinter“ sumontuotos ir modernios šildymo bei kondicionavimo sistemos, dvigubi stiklo paketai.

„Taigi galima užtikrinti – keleiviams žiemą salone bus šilta, o vasarą – maloniai vėsu“, – teigė L. Skardžiukas.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.