Kauno autobusuose ir troleibusuose – „zuikių“ antplūdis

12 sausio 04:34 2015 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Kauno miesto viešojo transporto priemonėse – autobusuose ir troleibusuose – „zuikių“ antplūdis. Lapkričio viduryje keleivinio transporto kontrolės paslaugas pradėjusios teikti bendrovės „Dorsimus“ kontrolieriai nespėja rašyti administracinių teisės pažeidimų protokolų (toliau – ATPK) – vien gruodžio mėnesį jų surašyta beveik 700.

Gruodžio mėnesį daugiausia administracinių teisės pažeidimų protokolų surašyta už važiavimą su lengvatiniu bilietu neturint asmens dokumentų, įrodančių teisę į transporto lengvatą. Už tai numatoma bauda nuo 20 iki 40 litų. Jei pažeidėjas nepristato reikiamų dokumentų, bauda gali siekti ir 100 litų. Tuo tarpu sausį į miesto autobusus ir troleibusus plūstelėjo keleiviai, važiuojantys be bilieto. Nemaža dalis keleivių turi įsigiję elektroninius bilietus, tačiau dėl įvairių priežasčių nėra jų aktyvavę, o tai prilygsta važiavimui be bilieto. Kiti keleiviai neatkreipė dėmesio, kad jų e. bilieto kortelės galiojimo laikas baigė galioti sausio 1-ąją. Tokie bilietai nebegalioja nuo sausio 2-osios, būtina įsigyti naujas korteles. Taip padaryti galima visuose e. bilietų platinimo punktuose.

Pasak vyresniosios kontrolės vadybininkės Romos Matulevičienės, tik trečdalis keleivių, pažeidusius važiavimo autobusuose ir troleibusuose tvarką, pripažįsta savo kaltę ir susimoka baudas. Didesnė dalis „zuikių“ nepripažįsta savo kaltės, ieško įvairiausių priežasčių, siekdami išvengti nuobaudos.

Keleivių kontrolė tikrina keleivių elektroninius ir popierinius bilietus bei važiavimo dokumentus, t.y. teisę į transporto lengvatą įrodančius asmens dokumentus. Kontrolieriai turi teisę asmenims, padariusiems administracinį teisės pažeidimą keleiviniame kelių transporte, įstatymų nustatyta tvarka skirti administracinę baudą ar surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą, taip pat pažeidėjus pristatyti į policiją asmens tapatybės nustatymui, jeigu šie neturi asmenį paliudijančių dokumentų. Kontrolieriai gali išlaipinti keleivius be bilieto, jeigu jie atsisako jį įsigyti, paimti negaliojančius ar suklastotus bilietus ir pridėti juos prie protokolo. Patikrinimų metu kontrolieriai užtikrina viešąją tvarką.

Ramunė Tarandė

UAB „Kauno autobusai“ viešųjų ryšių specialistė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.