Kauno viešasis transportas – „Google“ žemėlapiuose

20 spalio 04:56 2016 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

apie-googleNuo šiol kelionę Kauno viešuoju transportu galima suplanuoti naudojant interaktyvaus žemėlapio „Google Maps“ plėtinį „Transit“. Šis įrankis keleiviams padeda surasti patogiausią ir greičiausią maršrutą. Šiuo metu paslauga veikia planuojant keliones autobusais ir troleibusais, nuo gruodžio mėnesio į šią sistemą bus įtraukti ir maršrutiniai taksi.

Išmėginti kelionių planavimo įrankį galima apsilankius maps.google.lt ir paspaudus ties „Nuorodomis“. Į paieškos laukus suvedus pradinį adresą ir kelionės tikslą bei pasirinkus kelionę „Viešojo transporto maršrutu“, paieška pateiks kelionei tinkamus viešojo transporto maršrutus, kelionės trukmę ir visą jos eigą. „Google Maps Transit“ plėtinį galima pasiekti ir tiesiogiai, naršyklės lauke suvedus adresą maps.google.lt/transit

„Tai dar vienas patogus ir paprastas kelionių planavimo įrankis, kuris tiek miestiečiams, tiek turistams palengvins keliones Kaune. Nuo gruodžio mėnesio į sistemą planuojame įtraukti ir maršrutinius taksi“, – teigė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Tikimasi, jog naujovė kauniečius paskatins dažniau naudotis viešuoju transportu, o turistams suteiks daugiau aiškumo. Kasdien į gatves išrieda 122 troleibusai ir 188 autobusai. Praėjusiais metais bendrovė „Kauno autobusai“ pervežė 82 mln. keleivių.

„Google Maps Transit“ yra „Google Maps“ plėtinys, skirtas planuoti asmenines keliones viešuoju transportu. Tam tikrų vietovių žemėlapiuose, greta jau įprastų maršrutų automobiliu ir pėsčiomis, pateikiama ir kelionės viešuoju transporto alternatyva, nurodant artimiausias viešojo transporto stoteles, kelionės tikslui pasiekti reikalingų maršrutų transporto priemones ir kelionės trukmę nuo durų iki durų.

„Google Maps Transit“ plėtiniu galima naudotis prisijungus tiek per asmeninius kompiuterius, tiek ir per kitus išmaniuosius prietaisus, palaikančius „Android“ ar „iOS“ informacines sistemas.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija