Keleivių vežimo taisyklėse – daugiau teisių neregiams

kovo 09 04:57 2011 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Svarstant Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių projektą, asociacija „Linava“ pasiūlė įrašyti naują punktą, suteikiantį daugiau teisių žmonėms su regėjimo negale.

„Keleivių vežėjai stengiasi kaip galima geriau pritaikyti autobusus bei troleibusus važiuoti žmonėms su negale. Įsigyjamos žemagrindės transporto priemonės, į kurias patogu patekti žmonėms neįgaliųjų vežimėliuose. Manome, kad daugiau teisių turėtų turėti ir žmonės su regėjimo negale, kuriems orientuotis aplinkoje nėra lengva“, – sako asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenijus Stolovickis.

Keleivių vežėjams pasiūlius, Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėse galėtų atsirasti 9.1.6 punktas: „Sutrikusio regėjimo keleivis (aklasis) turi teisę naudotis viešojo transporto paslaugomis su šuniu vedliu. Aklasis turi turėti specialų pažymėjimą, išduotą šunų vedlių mokykloje, kuriame būtų aklojo ir jo šuns nuotrauka. Šuo vedlys vežamas nemokamai ir neužimant sėdimos vietos“.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovai sveikina tokį nuostatą, jei ji būtų įtvirtinta naujosiose taisyklėse. „Nors Lietuvoje šunys vedliai nėra rengiami ir jų kol kas nėra, su važiavimo viešuoju transportu problemomis susiduria iš užsienio atvažiavę neregiai su keturkojais draugais. Keleivių vežėjai neturėtų baimintis, jog į autobusą ar troleibusą ims lipti ne tik žmonės su regėjimo negale, bet ir kiti keleiviai: šuns šeimininkas privalo turėti specialų pažymėjimą su savo paties bei šuns nuotrauka, be to, šuo vedlys turi skiriamuosius ženklus, specialius pakinktus, kurių nesupainiosi su kitos rūšies pavadėliu. Neturėtų kelti baimės ir tai, kad toks šuo bus agresyvus ar pavojingas: vedlius rengiančios mokyklos kruopščiai tikrina keturkojų psichiką, jos prisiima atsakomybę už šuns elgesį bet kurioje viešoje vietoje“, – sako Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos vyriausioji specialistė Audronė Jozėnaitė.

Naujos Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklės įsigalios tuomet, kai jas patvirtins Susisiekimo ministerija.

Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.