Keleivių vežėjai lankėsi Rumunijoje ir Moldovoje

rugpjūčio 26 04:18 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Grupelė keleivių vežėjų iš Lietuvos Moldovos autotransportininikų ir kelininkų darbuotojų sąjungos kvietimu lankėsi Rumunijoje ir Moldovoje. Abiejose šalyse vyko seminaras, skirtas gyventojų mobilumo problemoms spręsti.

Seminare dalyvavo Lietuvos, Moldovos, Rumunijos ir Baltarusijos keleivių vežėjų atstovai. Lietuvos delegaciją sudarė asociacijos „Linava“ viceprezidentas Rimantas Martinavičius, asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenijus Stolovickis bei Šiaulių keleivinio transporto įmonės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas. Pranešimą apie Lietuvos keleivinio transporto finansavimo problemas skaitė J. Stolovickis.

Seminare Moldovoje diskutuota apie tarptautinį susitarimą „Interbus“, pasidalyta šalių patirtimi jį įgyvedinant. Taip pat diskutuota įvairiomis visų šalių vežėjams aktualiomis temomis.

Vėliau seminaro dalyviai persikėlė į Rumunijos Rašnovo miestą, kur svarstytos tarptautinio autobusų klasifikavimo problemos.

„Buvo įdomu paklausyti, kaip autobusų klasifikavimo sistema veikia skirtingose šalyse. Rumunijoje ši sistema jau gerokai išplėtota, baltarusiai prie jos dar tik jungiasi. Mūsų įmonė taip pat jau daugelį metų dalyvauja sistemoje“, – pasakoja bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas.

Keturių šalių keleivių vežėjai diskutavo apie neseniai Moldovoje priimtą Kelių transporto kodeksą. „Manau, šis kodeksas nėra tobulas, jis kritikuotinas. Išsakėme savo pastabas Moldovos vežėjams, nurodėme, kokios grėsmės gali kilti keleiviniam transportui dėl kai kurių jo nuostatų“, – sakė J. Stolovickis.

„Seminaras buvo įdomus tuo, jog vyko išsyk dviejose šalyse. Buvo įdomi visų šalių patirtis. Esame skirtingi, tačiau yra ir bendrų sąlyčio taškų. Seminare dalyvavo atsakingi abiejų šalių keleivininkų asociacijų atstovai – buvę transporto ministrai, viceministrai, todėl renginiai buvo aukšto lygio“, – kalba T. Bielinskas.

Visų šalių vežėjai aptarė ir tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Lina Jakubauskienė

Tomo Bielinsko nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.