Keleivių vežėjai aptarė aktualius klausimus su Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija

11 spalio 04:17 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

2018 m. spalio 10-ąją įvyko asociacijos  „Linava“ atstovų susitikimas su Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija (SKIA). Linavai atstovavo Keleivinio transporto tarybos pirmininkas R. Martinavičius, Transporto reikalų skyriaus vyr. specialistas J. Stolovickij, UAB „Busturas“ generalinis direktorius V. Seirackas, Utenos autobusų parko direktorius V. Žvinys, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ direktoriaus pavaduotojas G. Nakutis, advokatų profesinės bendrijos „Forst LT“  advokatas Dainius Kenstavičius.  Susitikimo metu buvo aptartos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų taikymo aktualijos, diskutuota dėl 2019-01-01 įsigaliosiančių įstatymo pataisų, pagal kurias visi vidaus sandoriai nustos galioti, o naujų sutarčių su savo kontroliuojamomis įmonėmis savivaldybės nebegalės sudaryti.

 

Susitikimo metu buvo pasidalinta abipuse patirtimi bei požiūriu į Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų taikymą bei galimybę ir po 2019-01-01 sudaryti vidaus sandorius. Buvo prieita bendros išvados, kad net ir po 2019-01-01 savivaldybės turės galimybę sudaryti vidaus sandorius, tačiau tam turės pateikti  itin stiprius argumentus.

SKIA atstovai informavo, kad buvo dedama daug pastangų siekiant pakeisti Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, organizuota visa eilė susitikimų aukščiausiame lygyje , bet galiausiai asociacija gavo neigiamą atsakymą,  kad negalima pakeisti įstatymo. Asociacijos „Linava“ pastangos taip pat nedavė rezultatų.

SKIA turimais duomenimis kai kurios savivaldybės (Visagino ir Elektrėnų savivaldybės, Molėtų rajono bei Kauno  ir Vilniaus miestų savivaldybės)  ketina ir toliau sudarinėti vidaus sandorius tose srityse, kurios yra socialiai jautrios, ir kuriose viešasis interesas reikalauja teikti paslaugas. Todėl rekomenduojame palaikyti glaudesnius ryšius su savivaldybėmis, siekiant, kad jos sudarytų vidaus sandorius su keleivių vežėjais.

Susitikime susitarta, jog Linava ir Savivaldybių komunalinių įmonių asociacija palaikys ryšius, keisis aktualia informacija bei bendradarbiaus klausimais, kurie būtų aktualūs abiems asociacijoms.

Asociacija „Linava“ tiems nariams, kurie to pageidaus, galės pateikti rekomendacijas dėl Viešųjų pirkimų įstatymo įgyvendinimo po 2019-01-01.

„Linavos“ Transporto reikalų skyrius

Linos Jakubauskienės nuotrauka