Kiek elektrinių autobusų važinėja Europoje ir pasaulyje?

liepos 26 04:39 2018 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Kinijos Guangdžou miesto vežėjai įsigis 4 810 elektrinių autobusų. Konkursą pateikti miestui transporto priemones laimėjo BYD. Bendra sandorio vertė – apie 0,7 milijardo eurų. Vežėjų užsakyti autobusai – nuo 8 iki 12 m ilgio.

 

 

Kaip žinia, Kinija yra daugiausia elektrinių autobusų eksploatuojanti šalis. Daugiau nei 99 proc. elektrinių autobusų važinėja Kinijoje. Net 17 proc. miestuose važinėjančių autobusų yra elektriniai. 2017 m. šalyje buvo registruota 90 tūkst. vien tik elektra varomų ir 16 tūkst. hibridinių autobusų. Europoje kol kas važinėja 2 100 autobusų, pasaulyje – 385 tūkst. elektrinių autobusų.

Kinijoje pagaminama ir daugiausia elektrinių autobusų. Tarp gamintojų lyderių – „Youtong“, BYD, „Zhontong“, „Nanjing Jinlong“. Geriausiai pasaulyje žinomi „Youtong“ ir BYD prekiniai ženklai.

Deja, bet Lietuvoje kol kas vien tik elektra varomų autobusų nėra. Konkursą elektriniams autobusams pirkti paskelbė Tauragės autobusų parkas, tačiau norinčiųjų dalyvauti jame tiekėjų taip ir neatsirado.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka