Klaipėdoje – pirmasis Lietuvoje keleivių persėdimo terminalas

lapkričio 27 04:53 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Klaipėdoje jau atidarytas pirmasis Lietuvoje keleivių persėdimo terminalas. Uždaroje aikštelėje palikus nuosavą automobilį, o ateityje – ir dviračius, kelionę galima tęsti viešuoju transportu.

„Terminalas įrengtas prie ligoninių miestelio, apleistoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia žmonės, su įvairiais reikalais atvykę į Klaipėdą, ir anksčiau palikdavo savo automobilius. Dabar į ją galės patekti tik tie, kurie turi teminuotus – nuo vienos paros iki 12 mėnesių – viešojo transporto bilietus. Priglaudus elektroninį miesto bilietą prie nuskaitymo įrenginio, užkarda pasikels, ir automobilis galės įvažiuoti. Terminalas kol kas skirtas ne pavieniams, o nuolatiniams mūsų keleiviams, atvykstantiems į Klaipėdą dirbti“, – aiškina VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Terminale esančioje Ligoninės stotelėje stoja devynių maršrutų autobusai, tarp jų – ir ekspresas (greitasis). Autobusų eismas čia itin intensyvus. Iki šios stotelės iš priemiesčių galima atvykti ir keturiais privežamaisiais maršrutais. Kelionė iki pagrindinių, strategiškai svarbiausių miesto vietų autobusais trunka vos apie pusvalandį. Miesto centrą pasiekti galima per 5-9 minutes.

G. Neniškio teigimu, terminalas pristatytas dar ne visai įrengtas – pirmojo etapo darbai bus baigti iki gruodžio 31-osios. „Tačiau vairuotojai jau gali naudotis įrengta aikštele. Žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori važinėti automobiliu mieste, šis terminalas turėtų būti itin parankus. Siekiame sudaryti kuo geresnes sąlygas į Klaipėdą atvykstantiems žmonėms, kad jie taptų nuolatiniais mūsų viešojo transporto keleiviais“, – aiškina G. Neniškis.

Pasak jo, numatyta, jog ateityje už automobilių stovėjimą aikštelėje bus galima atsiskaityti ir grynaisiais. „Žmogus, įmetęs į bilietų automatą tiek pinigų, kiek kainuoja vienos paros bilietas, gaus kvitą, kuris suteiks galimybę važiuoti miesto autobusais visą dieną. Tikimės šią galimybę realizuoti jau iki šių metų pabaigos“, – kalba G. Neniškis.

Terminalo įrengimo darbų vertė – apie pusę milijono litų. „Kaina palyginti nedidelė todėl, kad aikštelė yra strategiškai patogioje vietoje, dalis terminalui būtinų elementų jau buvo. Reikėjo juos atnaujinti, patobulinti. Nereikėjo kurti visai naujos infrastruktūros. Jei tektų įrengti visiškai naują aikštelę, išpirkti žemę ir pan., kaina, be abejo, išaugtų keletą kartų“, – kalba G. Neniškis.

Tačiau klaipėdiškių planuose – panašūs terminalai ir kitose miesto vietose. „Numatyta, kad tokie terminalai galėtų būti įrengti prie visų įvažiavimų į miestą bei prie AB „Smiltynės perkėla“ keltų prieplaukos. Tuomet visi norintieji galėtų palikti savo automobilius specialiose aikštelėse ir tęsti kelionę viešuoju transportu. Tokiu būdu miesto centre sumažėtų automobilių, būtų mažiau teršiama aplinka, o viešajame transporte padaugėtų keleivių“, – sako G. Neniškis.

Lina Jakubauskienė

Klaipėdos keleivinio transporto nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.