Klaipėdoje – nauji autobusai

01 kovo 05:13 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Nuo kovo 1-osios dienos į Žaliojo slėnio ir Karklės maršrutus išrieda nauji autobusai.

 

 

 

Žinia, ilgus metus Klaipėdos viešojo transporto sistema aprėpė tik miesto teritoriją. Tai buvo logiška, kol miestas užėmė kompaktišką plotą ir už daugiabučių iškart prasidėdavo ariami laukai. Šiame amžiuje užstatyta teritorija išskydo dėl ne visada planingos ir protingos priemiesčių plėtros. Tokiomis aplinkybėmis atsirado poreikis tiesti maršrutus ir į priemiesčius. Dėl kuklios priemiesčiuose esančios  viešojo transporto infrastruktūros ir nedidelių keleivių srautų efektyviausiai juose buvo važiuoti mažos talpos autobusais.

Pirmieji tokie maršrutai, startavę 2011 09 01, ir buvo 23-iasis ir 24-asis.

Įstatyminė šalies bazė nustato, jog viešąjį transportą kiekvienos savivaldybės teritorijoje organizuoja ta konkreti savivalda. Aptariamų maršrutų, nutiestų per dvi savivaldybes, atveju turėjo susitarti Klaipėdos miesto ir rajono valdžios. Ilgų, tačiau geranoriškų diskusijų metu, dalyvaujant ir transportininkams, ir gyventojams, pagaliau pavyko rasti priimtiną visoms pusėms modelį, kaip teikti taip reikalingą priemiesčio gyventojams susisiekimo paslaugą. Tuo pačiu pagerėjo ir miesto pakraščiuose esančių gyvenviečių susisiekimas. Vėliau tą modelį plėtojome ir kitiems priemiesčio maršrutams, tačiau pati pradžia buvo nelengva. Todėl šitie maršrutai įstaigos istorijoje – ypatingi. Beje, tokio bendradarbiavimo plėtojant bendrą viešojo transporto tinklą modelio nepavyko pakartoti nei vienai Lietuvos miesto ir rajono savivaldybei, – tai rodo, kad tokia užduotis tikrai nėra paprasta.

Tuo metu džiaugėmės vien tuo, kad maršrutus pavyko nutiesti. Kelionės komfortas, pačių autobusų kokybė dar nebuvo prioritetas. Ir keleiviai tada dar nebuvo tokie reiklūs kokybei, žmonės džiaugėsi apskritai gavę bent kokią viešojo susisiekimo paslaugą. Dabar atėjo laikas teikiant paslaugą susitelkti į komfortą ir ekologiją.

Naujieji autobusai didesnės talpos, kad pajėgtų komfortiškai ir piko metu išvežti iš priemiesčių keleivius. Varikliai atitinka Euro 6 standartą. Labai smagu, kad tiek Klaipėdos miesto, tiek rajono savivaldybės ne tik finansavo maršrutus, bet ir investavo į viešąją infrastruktūrą. Todėl per praėjusius septynerius metus trasų kokybė pastebimai pagerėjo ir jau galime šiais maršrutais leisti žemagrindes transporto priemones.

Konkursą maršrutams aptarnauti laimėjo mažiausią kainą pasiūliusi UAB „Klaipėdos autobusų parkas“. Tai solidus vežėjas, todėl esame tikri, jog paslaugos kokybė gerės.

Palaipsniui, baigiantis sutartims ir kituose maršrutų paketuose, pagal aukštesnius komforto ir ekologijos reikalavimus VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ organizuojamas maršrutų tinklas bus plėtojamas ir toliau.

Klaipedatransport.lt informacija ir nuotraukos

 

 

  • apie-kl-priv
  • apie-kl-priv1
  • apie-kl-priv2