Klaipėdos autobusų parkas paminėjo 60-mečio jubiliejų

09 lapkričio 05:35 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

klaipedaLapkričio 6-ąją į Klaipėdos autobusų parko gimtadienį rinkosi garbūs svečiai. Pasveikinti klaipėdiškių, švenčiančių gražų jubiliejų, atvyko miesto meras Vytautas Grubliauskas, stebėtojų tarybos pirmininkas Simonas Gentvilas, buvęs miesto meras Rimantas Taraškevičius, kolegos keleivių vežėjai iš kitų miestų. Geriausiems darbuotojams įteikti garbės raštai bei padėkos, susirinkusiems koncertavo garsūs atlikėjai.

Šventės dalyviams priminta Klaipėdos autobusų istorija – nuo 1955-ųjų lapkričio 5-osios, kuomet buvo įkurtas Klaipėdos autobusų-taksomotorinis ūkis, iki šių dienų. „Bet koks namas stovi tvirtai, jei jis pastatytas ant teisingai paklotų pamatų. Mūsų namui pamatus klojo daugybė žmonių. Šiuo metu mūsų parkas klesti, mūsų bendrovė – viena iš geriausių Lietuvoje, todėl norisi padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie dabartinės gerovės kūrimo“, – sakė Klaipėdos autobusų parko generalinė direktorė Jelizaveta Daugininkienė.

Ji išvardino reikšmingiausius projektus, įgyvendintus pastaruoju metu, dėkojo kolektyvui už supratimą, lojalumą, bendrą darbą.

Miesto meras V. Grubliauskas ne tik stebi Klaipėdos autobusų parką darbą iš šalies – su įmone jį sieja ir asmeniniai prisiminimai. Be to, jis stengiasi kuo dažniau važinėti autobusais.

„Ši šventė man yra išskirtinė dėl to, kad Klaipėdos autobusų parkas buvo ir mano gyvenimo dalis. Mano tėvas vairavo autobusą, todėl visada buvau įmonės aktualijų epicentre. Dar vaikystėje teko važinėtis senuoju ZIS, vėliau – LAZ, tada jau „Ikarus“ autobusu. Daug prisiminimų, todėl ši šventė – ir asmeninė“, – kalbėjo miesto meras.

Pasak jo, prie įmonės klestėjimo daug prisidėjo dabartinė vadovė Jelizaveta Daugininkienė, vadovaujanti parkui jau aštuoniolika metų.

„Ankstesni vadovai dirbdavo įmonėje dvejus, trejus, ketverius metus. J. Daugininkienė – šios srities rekordininkė. Jai vadovaujant įmonė išlipo iš finansinės duobės ir šiuo metu yra viena iš geriausių Lietuvoje“, – sakė miesto meras. V. Grubliauskas taip pat įteikė apdovanojimus geriausiems darbuotojams.

Buvęs miesto meras Rimantas Taraškevičius, dabartinis Klaipėdos pramonininkų konfederacijos prezidentas, dviems Klaipėdos autobusų parko darbuotojams suteikė Profesijos riterio titulą. Garbės aukso ženkleliu apdovanota Jelizaveta Daugininkienė.

Savo prisiminimus apie darbą įmonėje pasakojo buvęs parko vadovas Benediktas Petrauskas. Jis prisiminė visus iki šiol dirbusius įmonės vadovus, kalbėjo apie nuveiktus darbus.

„Šiuo metu įmonė yra teisingame kelyje, kaip ir miesto savivaldybė. Ne veltui Klaipėdos vežėjams pavydi kolegos iš kitų miestų. Tikiuosi, kad įmonė gyvuos dar ne vieną 60-metį, linkiu įmonei lyderystės ir toliau“, – kalbėjo B. Petrauskas.

Stebėtojų tarybos pirmininkas Simonas Gentvilas pabrėžė, kad važinėja Klaipėdos autobusais nuolat. „Esu tarsi grandis tarp žmonių ir bendrovės. Turiu pagirti įmonę, kad ji dirba gerai. Linkiu visiems kuo daugiau geros nuotaikos, daugiau šypsenų, kad keleiviai, važiuodami autobusais, šypsotųsi. Taip pat linkiu, kad visi miesto autobusai būtų tik ekologiški“, – linkėjo S. Gentvilas.

Šįkart prieš šešiasdešimtąjį įmonės gimtadienį miestiečiai išrinko geriausią įmonės vairuotoją. Geriausiu miesto autobuso vairuotoju pripažintas Albertas Noreika. Geriausias tolimojo susisiekimo autobuso vairuotojas – Rolandas Statkevičius. Apdovanojimai įteikti ir kitiems stropumu pasižymėjusiems autobusų vairuotojams.

Pabaigoje įspūdingą koncertą susirinkusiems surengė grupė „Klasikinė kontrabanda“, dainininkai Ieva Prudnikovaitė bei Jeronimas Milius. Šventės dalyviai dar ilgai nesiskirstė – dalijosi prisiminimais, klausėsi muzikos, sukosi šokio sukūryje. Visi linkėjo Klaipėdos autobusų parkui dar ilgų ir gražių gyvavimo metų.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

 • klaiped
 • klaiped1
 • klaiped6
 • klaiped7
 • klaiped8
 • klaiped9
 • klaiped10
 • klaiped4
 • klaiped2
 • klaiped3
 • klaiped5
 • klaiped11
 • klaiped12
 • klaiped13
 • klaiped14