Klaipėdos autobusų parke dar vienas elektrinis autobusas

22 liepos 04:00 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo šeštadienio, liepos 18 dienos, Klaipėdos miesto gatvėmis keleivius veža dar vienas elektrinis autobusas. Į pasaulio autobusų gamintojų elitą patenkantis koncernas „Yutong“ išbandymui į „Klaipėdos autobusų parką“ (KAP) atgabeno Europos rinkai skirtą savo modelį U12.

 

 

 

„Tai įprasta autobusų gamintojų praktika. Potencialiems pirkėjams pardavėjai nebesiūlo katės maiše, o leidžia išbandyti mašinas realiomis sąlygomis. Pernai turėjome galimybę pasivažinėti vandeniliu varomu autobusu, o dabar testuosime naują elektra varomą Kinijoje pagamintą autobusą“, – pasakojo Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

Žinia, KAP pernai įsigijo du elektrinius autobusus „Dancer“, kurie yra pagaminti Klaipėdoje ir jau kursuoja miesto maršrutuose. Tad, pasak bendrovės vadovo, ne tik transporto specialistams, bet ir Klaipėdos keleiviams bus gera proga palyginti pasaulyje garsaus koncerno ir mūsų vietinių konstruktorių pasiekimus.

„Mūsų bendrovė ir Klaipėdos miestas puoselėja ambicingus planus plėsti elektrinio viešojo transporto parką ir taip mažinti oro taršą, triukšmą. „Yutong“ autobusas Klaipėdos gatvėmis kursuos apie mėnesį, tai nors ir nepavyks jo išbandyti ekstremaliomis sąlygomis, kai lauke yra minusinė temperatūra, tačiau susipažinti su nauja technika, palyginti ją su mūsų jau naudojama, turėsime pakankamai laiko“, – sakė V. Ramanauskas.

„Yutong U12“ modelis yra standartinio 12 m ilgio miesto pervežimams skirtas žemagrindis autobusas, galintis vežti 82 keleivius, turintis 25 sėdimas ir 2 vietas neįgaliųjų vežimėliams. Kaip ir dauguma šiuolaikinių autobusų jis aprūpintas įprasta komforto įranga: salono kondicionieriais ir šildytuvais, USB krovimo lizdais keleiviams, saugumą užtikrinančiomis sistemomis, eismą ir įlipimą sekančiomis vaizdo stebėjimo kameromis. Gamintojai teigia, kad „Yutong U12“ vienu įkrovimu gali nuvažiuoti net 400 kilometrų, tad jis galės aptarnauti bet kurį Klaipėdos miesto maršrutą. Šeštadienį šis ekologiškas elektrinis autobusas Klaipėdoje startuos 1-ame maršrute „Autobusų stotis – Vakarų laivų gamykla“.

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka