Klaipėdos gatvėse – dar 10 naujų autobusų

kovo 02 05:20 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Pirmadienį, kovo 2-ąją, į Klaipėdos gatves išrieda 12 naujų mažųjų autobusų, kurie pagerins kelionių saugumą ir komfortą 7 miesto ir priemiesčio maršrutuose.

 

 

Nuo kovo 2 dienos savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) perima 7, 11A, 11B, 15A, 15B, 20 ir 29 maršrutų aptarnavimą, ir keleivius veš visiškai naujais, specialiai pagal KAP reikalavimus pagamintais, žemagrindžiais „Mercedes Benz Sprinter Altas“ autobusais.

„Tai naujausias šio tipo Mercedes autobuso modelis, ir netgi pagerintas, patobulintas pagal mūsų poreikius. Nors ir varomi dyzelinu, jie atitinka aukščiausią EURO 6 emisijos standartą. Kelionės bus komfortiškos tiek vasarą tiek žiemą – salone įrengta šildymo ir vėsinimo įranga. Patogios sėdynės, plačios durys – autobusai pritaikyti kelionėms su neįgaliųjų ar vaikų vežimėliais“, – naujos technikos privalumus vardino Vaidas Ramanauskas, KAP generalinis direktorius.

Autobuse yra 16 sėdimų vietų, o vienu metu juo gali važiuoti 21 keleivis. Gatvėse naujieji autobusai neišsiskirs iš kitų, mat spalviškai yra priderinti prie tradicinių Klaipėdos viešojo transporto spalvų: mėlyni su geltonomis ir raudonomis juostomis viršuje.

„Rinkomės patikimą gamintoją, nes investicija ilgalaikė. Konkursą minėtų maršrutų aptarnavimui laimėjome penkeriems metams. Išplėsti paslaugas į priemiesčius buvo mūsų bendrovės vienas iš pagrindiniu strateginių tikslų, ir mes jį pasiekėme. Prieš dvejus metus aptarnavome vos kelis priemiesčio maršrutus, o dabar tapome didžiausiu Klaipėdos priemiesčio keleivių vežėju“, –  komentavo V. Ramanauskas.

Šiuo metu KAP veža keleivius 9 tarpmiestiniais maršrutais, aptarnauja 17 miesto maršrutų , 11 Klaipėdos ir Kretingos rajonų priemiestinių maršrutų bei vykdo užsakomuosius reisus po visą Europą.

Maršrutai, kuriuose nuo kovo 2 dienos keleivius veš UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ naujieji autobusai:

7 „Ligoninės – Mazūriškės“

11A „BIG – Šernų sodai“

11B „BIG – Dovilai“

15A „Kalotė – Debreceno g.- Dubysos g.- Kalotė“

15B „Ligoninės – Normantai“

20 „Smeltė – Taikos pr. – Naikupės g. – Smeltė“

29 „BIG – Agluonėnai“/ „BIG – Agluonėnai – Veiviržėnai“

Klaipėdos autobusų parko informacija