Kodėl neįvyko elektrinių autobusų pirkimo konkursas Tauragėje?

liepos 10 04:23 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Tauragės autobusų parkas už ES ir savivaldybės lėšas nusprendė įsigyti tris elektrinius autobusus: du – mikroautobusus ir vieną – didesnės talpos. Tačiau praėjusią savaitę paaiškėjo, kad viešųjų pirkimų konkursas neįvyko. Nesulaukta nė vieno tiekėjų pasiūlymo. Konkursą teks skelbti iš naujo.

 

 

 

 

Priminsime, jog Susisiekimo ministerija iš ES Sanglaudos fondo lėšų Tauragės autobusų parkui elektrinėms transporto priemonėms pirkti skyrė 680 tūkst. eurų, dar apie 120 tūkst. eurų planavo prisidėti Tauragės savivaldybė. Tačiau elektrinių autobusų gamintojų pasiūlymų taip ir nesulaukta.

„Galbūt norėjome per daug įvairios įrangos už sąlyginai nedidelę kainą, todėl tiekėjai į ją „netilpo“. Be to, mums reikia skirtingų autobusų – dviejų mažesnių ir vieno didelio. Koreguosime sąlygas, skelbsime naują konkursą. Tikiuosi, tuomet dalyvių atsiras“, – sako Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Pastaruoju metu elektriniai autobusai populiarėja visame pasaulyje. Daug jų įsigyja Skandinavijos, vakarų Europos šalys. Lietuvoje vien tik elektra varomų autobusų kol kas nėra.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka