Kokie „Busturui” buvo 2023-ieji?

18 sausio 13:23 2024 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Taip jau įprasta, kad pasibaigus kalendoriniams metas apžvelgiame savo nuveiktus darbus, kuriais noriai visus metus dalinamės su savo keleiviais. Metų pradžia yra puiki proga ne tik įvertinti tai, kas nuveikta, bet ir užsibrėžti naujus tikslus. Nežinia ar visus juos pavyks pasiekti, tačiau tikslų kėlimas bei noras tobulėti veda mus į priekį. Tačiau prieš planuojant, trumpai apie tai, kas per 2023-iuosius įvyko Busture.

Metus pradėjome su keliomis naujienomis keleiviams – atsirado kontrolės bilietas bei patvirtintas nemokamas važiavimas viešuoju transportu visiems vaikams iki 7-erių metų. Nuo 2023 m. sausio 1 d. miesto autobusais važiuojantys keleiviai, kurie dėl įvairiausių priežasčių neturi autobuso bilieto, gali įsigyti KONTROLĖS bilietą ir taip išvengti administracinio nužengimo protokolo surašymo. Šis bilietas kainuoja 8 eurus ir galioja 1 valandą nuo įsigijimo momento. Mums atrodė, kad skirtumas tarp vienos kelionės kainos ir kontrolės bilieto gana ženklus, tačiau zuikiams pasirodė kiek kitaip ir per praėjusius metus tokių bilietų buvo parduota net 1438 vnt. Tokie rezultatai nedžiugina, tačiau tikime, kad keleiviai tampa vis labiau sąmoningais ir važiuojančių be bilieto asmenų kasmet tik mažės.

Siekdami teikti kuo kokybiškesnes paslaugas bei žengdami tvarumo keliu įgijome ISO 9001 Kokybės vadybos sistemų bei ISO 14001 Aplinkos apsaugos vadybos sistemų sertifikatus. Atlikus auditą įmonės administracinėse, sandėliavimo, paslaugų teikimo vietose nustatyta, kad organizacijoje sukurta ir įgyvendinama integruota kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistema turi visą standartų reikalaujamą dokumentuotą informaciją ir atitinka standartų ir kitų audito kriterijų reikalavimus. Ne mažiau svarbus visai įmonei ir jau antrą kartą iš eilės gautas „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatas. Gautas aukšto kreditingumo įvertinimas rodo, kad įmonė verslą plečia tvariai, atsakingai ir nuosekliai.

Šis sertifikatas suteikiamas finansiškai patikimoms Lietuvos įmonėms. Jis ne tik pagrindžia gerą įmonės kredito istoriją, bet ir patvirtina, kad įmonė yra patikima ir labai tikėtina, kad ateityje įvykdys savo finansinius įsipareigojimus.  Sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ yra nepriklausomas išorinis įmonės patikimumo patvirtinimas, kuris augina tarpusavio pasitikėjimą, palengvina rizikos vertinimą bei kuria ilgalaikę vertę.

Būta pasikeitimų ir pačiuose maršrutuose. 2022 m. buvo atlikta „Šiaulių miesto viešojo transporto maršrutų atnaujinimo galimybių studija“. Kaip jau buvome anksčiau minėję, Busturui nereikia tyrimo, kuris nugultų į stalčius. Nuo pat pradžių buvo keliamas pagrindinis tikslas gauti realią naudą keleiviams.

Studijos apimtis didelė, surinktas bei išanalizuotas didžiulis kiekis duomenų.  Jos rengėjai, šios srities profesionalai, pateikė savo išvadas, kuriomis vadovaudamiesi ėmėmės realių darbų dar 2022 m. Savaime suprantama, kad iš karto visko pakeisti nėra galimybės. Todėl susidarėme veiksmų ir darbų planą, pagal kurį sistemingai dirbame ir nuo 2023 m. balandžio 1 d. keleiviai galėjo įvertinti pirmus realius pakeitimus viešajame transporte. Pasikeitė 23 maršruto iš Gegužių žiedo į Savanorių žiedą trasa. 17 maršruto autobuso reisai, kuriais nėra poreikio važiuoti į kapines (t. y. anksti ryte ir vėlai vakare) nukreipiami ne į Ginkūnų kapinių žiedą, o į Pakruojo žiedą. Nebeliko P7 ir P6 maršrutų, o P5 maršruto trasa tapo žiedine ir apima didesnę Medelyno ir Vijolių mikrorajonų dalį. Tikime, kad šie pakeitimai prisidės prie patogesnio keliavimo mieste.

Turbūt daugiausiai džiaugsmo ir pasididžiavimo suteikęs 2023 m. įvykis be konkurencijos buvo dešimties naujų MAN Lion‘s City žemagrindžių (angl. low floor) vienaaukščių miesto tipo hibridinių autobusų, naudojančių suslėgtąsias gamtines dujas ir elektros energiją pristatymas šiauliečiams, o vėliau jau ir jų įvažiavimas į miesto gatves. Džiaugiamės, galėdami keleiviams pasiūlyti dar kokybiškesnę bei komfortiškesnę paslaugą. Didžiuojamės, kad įmonės darbuotojų pastangos rengiant projektą dėl paramos gavimo nenuėjo veltui ir įdėtos pastangos atsipirko su kaupu.

Ir toliau sistemingai bandome stiprinti santykius su mieste susikūrusiomis bendruomenėmis – organizuojame susitikimus su senjorais, moksleiviais bei žmonių su negalia asociacijomis. Nuolatinis gilinimasis į jų problemas, poreikių išsiaiškinimas ir supratimas padeda gerinti viešojo transporto paslaugų kokybę bei padaro jį prieinamą kiekvienam.

Rudenį pasitikome su trenksmu ir Dieną be automobilio paminėjome taip, kaip dar to nebuvome darę. Vyko jau tradicinėmis tapusios lenktynės, kuriose šiemet dalyvavo visiems puikiai žinomi šiauliečiai, mokiniai dalyvavo piešinių konkurse, o didžiulis būrys miestiečių savo laimę išbandė sportinėje estafetėje. Be šių, jau ne pirmus metus vykstančių rungčių, šiemet visus pakvietėme ir pašokti. Visų dalyvių flash mob‘as sudrebino prisikėlimo aikštę. Džiaugdamiesi puikiu oru ir nepakartojama atmosfera pasižadėjome sau, kad kitąmet dalyviams parengsime dar daugiau staigmenų ir su nekantrumu visų lauksime.

Pernai pradėtas ir su kaupu pasiteisinęs įmonės darbuotojų advento kalendorius gruodžio 1-ąją startavo ir šiemet. Tai puiki proga keleiviams susipažinti su „užkadriniais“ įmonės darbuotojais, sužinoti, kokių specialybių, patirčių bei pomėgių žmonės dirba Busture. Šis projektas sulaukia didelio socialinių tinklų naudotojų dėmesio, nes jie turi unikalią progą pamatyti tuos, kurių darbas itin svarbus kasdieniame sklandaus viešojo transporto užtikrinimo procese.

Metus taip pat užbaigėme smagiai. Prieššventinę savaitę miesto autobusais keliaujančius keleivius stebino, džiugino, o kai ką net graudino „Koncertai ant ratų“. Šiemet ir vėl skambėjo akordeonų garsai, solistų atliekamos dainos bei pačių keleivių pritariamieji balsai. Toks koncertas yra tikras iššūkis atlikėjams, tačiau jie drąsiai atlieka savo kūrinius ir džiaugiasi žmonių reakcijomis.

Planų 2023-tiems metams buvo daug, darbų taip pat padaryta gana nemažai. Tačiau sustoti neketiname ir 2024-aisiais. Įmonė sistemingai eina ne tik tvaraus judumo keliu, tačiau siekia būti dažniausiu keliaujančiųjų pasirinkimu mieste. Tikslas labai ambicingas ir ne taip jau paprastai įgyvendinamas. Bendrovės darbuotojai puikiai supranta, kad tik nuoseklaus ir nuoširdaus darbo dėka galime jį pasiekti. Tad visi vedini to paties tikslo kimbame į darbus ir su nekantrumu laukiame visų autobusuose.

„Busturo“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka