Kubos taksi: pigu tik vietiniams

sausio 18 05:53 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kuba – sala, kur laikas tarsi sustojęs. Gatvėse ir keliuose gali pamatyti tokių automobilių, kurių kituose kraštuose belikę tik transporto priemonų muziejuose.

Bene patogiausia transporto priemonė turistams – taksi. Vietos gyventojams jis kainuoja pigiai, tačiau iš užsieniečių stengiamasi nuplėšti kaip įmanoma daugiau. Jei nemoki derėtis, už ne itin ilgą kelionę gali susimokėti tiek, kiek kubiečiai uždirba per mėnesį – dešimt dolerių. Tai sykį patyriau ir savo kailiu. Todėl vėliau dėl kelionės kainos stengdavausi susitarti iš anksto.

Autobusai Kuboje važinėja pernelyg nesilaikydami grafikų bei maršrutų. Atsisėdus į transporto priemonę, gali nuvažiuoti visai ne ten, kur tikėjaisi. Be to, autobusai per rytinį ir vakarinį piką važinėja perpildyti. Kubiečiai dažniausiai kaip alternatyvą viešajam transportui renkasi dviračius. Važiuodami į kitus miestus, naudojasi autostopu – Kuboje galioja unikalus įstatymas, kuris įpareigoja vietos vairuotojus pavėžėti pakeleivius nuosavais automobiliais, jeigu juose yra laisvos vietos.

Kubos taksi išsiskiria tarp kitų automobilių šiek tiek geresne kokybe. Pavyzdžiui, kompanija „Cubanacan” veža keleivius „Mercedes-Benz“, „Turistaxi” – japoniškais, o „Panataxi” – rusiškais automobiliais. Tačiau itin didelio komforto netgi sostinės Havanos taksi negali tikėtis.

Be mums jau įprastų taksi, Kuboje yra ir kolektyviniai taksi. Tai – daugiaviečiai mikroautobusai, kurių paslaugomis gali naudotis didesnis kiekis keleivių. Tarp šios rūšies transporto priemonių teko matyti ir nenusakomo amžiaus amerikietiška „Dodge“, neįtikėtinu būdu išlikusį ir tebetarnaujantį pagal paskirtį iki šių dienų.

Nepaisant amžiaus ir išvaizdos, Kubos taksi automobiliai gana patikimi, juos nesudėtinga išsikviesti iš viešbučio laidiniu ar mobiliuoju telefonu, ir atvažiuoja jie laiku arba beveik laiku.

Be abejo, nepatogumus, kuriuos patiri važinėdamas ne itin patogiomis transporto priemonėmis, atperka nuostabi gamta, švarūs paplūdimiai, svetingi žmonės bei nepakartojama krašto egzotika. Tiems, kurie norėtų aplankyti salą, siūlyčiau tai padaryti dabar, kol Kubos dar nepalietė visaapimantys globalizacijos procesai.

Austėja Jakubauskaitė

Autorės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.