Leidimus automobiliams statyti Klaipėdoje išduoda „Klaipėdos keleivinis transportas”

07 sausio 05:06 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

aut-klaipedNuo 2016 metų sausio 4 dienos Klaipėdos miesto savivaldybė nebeišduoda gyventojų ir verslo leidimų statyti automobilius mokamoje zonoje. Šią paslaugą teikia VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“.

 

 

 

Per pirmąsias šių (2016) metų darbo dienas Klientų aptarnavimo centre jau priimta ir užregistruota 80 pareiškimų pratęsti parkavimo leidimą.

Pratęsti besibaigiančius ir gauti naujus leidimus nuo šiandien  galima  ir per Elektroninės valdžios vartus  http://klaipedatransport.lt/lt/uzsisakyk-parkavima-internetu-69 . „Prisijungus prie e.valdžios vartų galima tiesiog iš namų pateikti pareiškimą, susimokėti už leidimą, gauti patvirtinimą apie leidimo galiojimą.- informavo KKT direktorius Gintaras Neniškis.- Tačiau susitvarkyti parkavimo reikalus bus galima ir atėjus į Klientų aptarnavimo centrą, kadangi šioje miesto dalyje gyvena nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių, kuriems naudotis tik e.sistema būtų per didelis iššūkis.“

Šiuo metu Klientų aptarnavimo centre vyksta tik dokumentų priėmimas. Pasak G.Neniškio, įstaigai tai yra naujas darbas, todėl prireikia daugiau laiko įvertinti, ar dokumentai atitinka Klaipėdos miesto savivaldybės nustatytas leidimų išdavimo sąlygas ir išduoti, pratęsti ar pakeisti leidimą. Ateityje leidimų pakeitimai ir pratęsimai galės būti atliekami per vieną darbo dieną, o naujų leidimų išdavimas, išskyrus sudėtingesnius atvejus, kai reikės daugiau užklausų bei suderinimų iš kitų institucijų, užtruktų ne ilgiau 7 darbo dienų.

Šiuo metu vyksta duomenų bazės perkėlimas iš Savivaldybės administracijos į KKT Klientų aptarnavimo centrą. Transporto priemonių, kurių leidimų galiojimas baigiasi 2016 m. sausio mėnesį, naudotojai kviečiami ir toliau senus leidimus palikti transporto priemonėse, matomoje vietoje. Kol vykdomi sistemos perkėlimo darbai ir nepradės  veikti nauja leidimų išdavimo sistema, šių transporto priemonių naudotojai nebus baudžiami.

Naudotojai, kurie už leidimus  į savivaldybės sąskaitą sumokėjo pernai, o dėl leidimo kreipėsi šiais metais, neturės vargti susigrąžindami lėšas. Visos savivaldybei už leidimus sumokėtos lėšos bus užskaitytos, o jeigu jų trūks – skirtumą bus galima sumokėti ir VšĮ „Klaipėdos keleivinio transporto“ Klientų aptarnavimo centre.

Naujų leidimų išdavimas, registravimas, kontrolė  sausį bus perkelti į elektroninę erdvę. Kontrolieriai leidimo galiojimą tikrins pagal jų duomenų bazėje esantį valstybinį automobilio numerį. Senieji popieriniai leidimai (o tokių yra apie 7 500) į įrašą e.erdvėje bus keičiami atėjus jų galiojimo pabaigai, tad popierius visiškai išnyks tik po dviejų metų.

2015 m. gruodį savivaldybės taryba praplėtė mokamo automobilių stovėjimo zonos ribas, jos įsigalios nuo 2016 metų gegužės 1 dienos. Leidimai statyti automobilius šiose zonose bus išduodami tik nuo balandžio mėnesio.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija