Lenkai pristato naują vandenilinį miesto autobusą „NesoBus“

10 birželio 03:07 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Paskutinėmis gegužės dienomis Lenkijoje pristatytas naujas miesto autobusas „NesoBus“. 12 m ilgio žemagrindė transporto priemonė yra modulinės konstrukcijos – su nerūdijančio plieno rėmu, padengtu kompozitinėmis išorinėmis plokštėmis, rašo polsat.pl

Kuriant išorės ir vidaus dizainą prisidėjo italų studija „Torino Design“, todėl autobuso išvaizda išties įsimintina. Salone telpa 63 keleiviai, yra 37 sėdimos vietos. Keleivių patogumui – penki didžiuliai informaciniai ekranai, USB lizdai, belaidis Wi-Fi ir kt.

Ant stogo yra 70 kW galios kuro elementai, pagaminti „Ballard“ ir cilindrai (5 vnt. 312 l), juose telpa 37,5 kg vandenilio. Taip pat yra du 15,2 kWh traukos akumuliatoriai, kurie maitina du ZF elektros variklius (2×125 kW) galinių ratų stebulėse. Vidutiniškai sunaudojęs apie 8 kg vandenilio 100 km, autobusas gali nuvažiuoti iki 450 km. Degalų papildymas trunka tik 15 minučių. Bendras autobuso svoris – 19,5 tonos.

„NesoBus“ sumontuotos pažangios aktyviosios saugos sistemos – trečios kartos EBS stabdžių sistema, ESC stabilizavimo sistema ir kt.. Serijinė autobuso gamyba bus pradėta 2023 metais naujoje, jau statomoje gamykloje Svidnike, Liublino vaivadijoje. Per metus žadama pagaminti po 100 autobusų, kurie bus skirti ne tik vietos rinkai, bet ir eksportui.

eBus.lt

Gamintojų nuotraukos

  • 1-lenk
  • 1-lenk2
  • 1-lenk1