Į Lietuvą jau atvažiavo beveik visi ispaniški autobusai

spalio 03 08:27 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Lietuvai pardavus Ispanijai vadinamuosius taršos leidimus, devynioms šalies keleivinio transporto įmonėms nupirkti 93 ekologiški autobusai. Didžioji jų dalis jau atvyko į Lietuvą.

Priminsime, jog ispaniški autobusai buvo paskirstyti įmonėms taip: bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ gavo 20 SGD autobusų, „Kauno autobusai“ – 14, Klaipėdos autobusų parkas – 11, Šiaulių „Busturas“ ir Panevėžio autobusų parkas – po 8, Marijampolės ir Telšių autobusų parkai – po 7, Ukmergės autobusų parkas – 5 bei Elektrėnų komunalinis ūkis – 3 autobusus. Be to, visoms bendrovėms paskirstyta po vieną hibridinį – suspaustomis gamtinėmis dujomis ir elektra – varomą autobusą, išskyrus Telšių autobusų parką, kur gautos dvi originalios transporto priemonės.

Šiuo metu visų transporto priemonių jau sulaukė Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Telšių vežėjai. Po keletą autobusų dar trūksta Elektrėnams, Ukmergei bei Marijampolei. „Tačiau ir likusios aštuonios transporto priemonės – jau pakeliui į Lietuvą“, – sako bendrovės „Transmitto“ atstovas Evaldas Dobrovolskis.

Visi ispaniški „Castrosua City Versus Citelis CNG“ bei „Castrosua Tempus Hybrid“ jau važinėja Vilniaus, Kauno ir Panevėžio gatvėmis. Pirmadienį naujus autobusus į maršrutus išleis ir šiauliečiai. Likusiems miestams skirtos transporto priemonės dar neatliko visų reikalingų formalumų.

Lina Jakubauskienė

Evaldo Dobrovolskio nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.