Lietuvoje lankosi baltarusių delegacija

26 gegužės 01:57 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

apie-belorAsociacijoje „Linava“ vieši svečiai iš Baltarusijos – Baltarusijos transporto mokslinių tyrimų instituto generalinis direktorius Andrejus Koroliovas, technikos mokslų daktaras Aleksandras Voroninas bei BAMAP Transporto politikos ir logistikos departamento ekspertas Jurijus Korovaikinas.

 

 

 

Baltarusių tikslas – susipažinti su Lietuvos viešojo transporto sistema, sužinoti, kaip Lietuvoje įgyvendinami Europos Sąjungos reglamentai.  Svečių delegacija lankysis savivaldybės įmonėje „Susisiekimo paslaugos“ – pastaruoju metu ir Baltarusijos miestuose atsiranda viešąjį transportą valdančios įmonės.

„Pastaruoju metu mūsų jungtinė komanda sprendžia problemą, kaip viešąjį transportą padaryti efektyvesnį. Mums svarbu išsiaiškinti, kiek ir kas turi mokėti už paslaugą, koks turėtų būti už bilietus surenkamų pinigų ir vežėjams mokamų subsidijų santykis. Labai svarbu išsiaiškinti ir tai, kas tai yra efektyvus transportas. Gal tai – pelningas, o gal – teikiantis tinkamas paslaugas viešasis transportas? Ar efektyvumas turi būti pastovus? Žodžiu, sprendžiame daugybę įdomių ir svarbių klausimų“, – sako A. Koroliovas.

Jo teigimu, darbo grupė tyrinėjo Europos Sąjungos šalių darbo patirtį, čia galiojančius reglamentus, taip pat domėjosi Rusijos, Kazachstano įstatymais, reglamentuojančiais viešąjį transportą.  „Procesas vyksta, tyrimai labai įdomūs, nemažai dalykų jau išnagrinėjome, tačiau viešojo transporto problemų sprendimo šaknys glūdi giliai, iki jų prisikapstyti nėra lengva“, – teigia A. Koroliovas.

Pasak J. Korovaikino, būtina keisti sovietinių laikų stereotipus, kai viešasis transportas nebuvo matomas kaip verslas. „Tai – paslauga, kuri yra apmokama. Taigi viešasis transportas taip pat yra verslas. Svarbu, kad visa sistema veiktų efektyviai, kad lėšos būtų paskirstomos teisingai“.

A. Koroliovo manymu, viešasis transportas turėtų būti labiau segmentuotas, pritaikytas įvairių visuomenės sluoksnių poreikiams. „Mums labai svarbus vartotojų požiūris į viešąjį transportą, žmonių siekiai ir poreikiai. Galbūt viena visuomenės dalis sutiktų mokėti už važiavimą brangiau, jei jiems būtų pasiūlyta patogesnė kelionė. Mūsų siekis – išsiaiškinti, kokį viešąjį transportą žmonės nori matyti“.

Drauge su asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovu Jevgenijumi Stolovickiu bei Laima Bajorūniene svečiai diskutavo apie transporto lengvatas, Baltarusijos bei Lietuvos viešojo transporto sistemų panašumus bei skirtumus.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka