Įstatymai dėl vidaus sandorių priimti

gruodžio 20 05:32 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos (LKVA) prezidentas Gintaras Nakutis LR Prezidentūrai, LR Seimui, LR Vyriausybei, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, LR Konkurencijos tarybai bei Viešųjų pirkimų tarnybai išsiuntė raštą dėl su vidaus sandoriais susijusių įstatymų pakeitimų projektų. Asociacija „Linava“ taip pat išsiuntė raštą LR Seimui, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui. 

 

„LKVA nuosekliai laikosi pozicijos, kad savivaldybės turi turėti teisę pačios pasirinkti, kokiu būdu bus parenkami tiekėjai viešosioms paslaugoms teikti“, – rašoma rašte.

Taip pat išdėstomi argumentai, kodėl vidaus sandoriai turėtų išlikti.

Su LKVA raštu galima susipažinti čia:

https://www.lkva-asociacija.lt/wp-content/uploads/2019/12/LKVA-ra%C5%A1tas-vald%C5%BEiai-d%C4%97l-vidaus-sandori%C5%B3-2019-12-19_be-para%C5%A1o.pdf

Asociacijos „Linava“ išsiųstame generalinio sekretoriaus Mečislavo Atroškevičiaus pasirašytame rašte teigiama, jog dabar „siūlomi įstatymų pakeitimai visiškai atitinka Europos Sąjungos teisę, kadangi pagal direktyvų nuostatas vidaus sandoriai yra leidžiami. Atsižvelgiant į tai, kad vidaus sandoriai yra visuotinai pripažinti Europos Sąjungoje, manome, kad Lietuva neturėtų formuoti atskiros politikos ir naikinti savivaldos galimybes optimaliai įgyvendinti viešąjį interesą“.

LR Seimo darbotvarkėje vidaus sandorių svarstymas buvo numatytas šiandien, gruodžio 20-ąją. Įstatymai, susiję su vidaus sandoriais, priimti. Įstatymus dar turės patvirtinti šalies prezidentas Gitanas Nausėda.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka