Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos valdybos posėdyje – svarbiausi klausimai

kovo 16 05:13 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kovo 12 d. UAB ,,Kauno autobusai“ patalpose  įvyko Federacijos valdybos posėdis. Jame posėdyje dalyvavo pirmininkas Bronius Bučelis, Teisininkė Jovita Jančiauskienė, AB „Kelių priežiūra“, AB „Kelių priežiūra“ Tauragės keliai regioninis padalinys Vakarų regioninė profesinė sąjungos pirmininkas Petras Geryba, UAB „Ukmergės keliai“ profsąjungos pirmininkas Antanas Kriukelis, UAB,, Utenos autobusų parkas“ profsąjungos pirmininkė Natalija Šakalienė, UAB ,,Naujosios Akmenės autobusų parkas“ profsąjungos pirmininkė Janina Nemekšytė, ir UAB „Kėdbusas“ profesinės sąjungos pirmininkas Gražvydas Baltrušis, Tarybos nariai: Michailas Pušinovas, Gintaras Žimkus,  UAB ,,Kautra“ Vairas profsąjungos pirmininkė Elena Buraja, Jonas Tuškevičius, UAB ,,Ukmergės autobusų parkas“ profsąjungos pirmininkas Andrejus Rakickis ir UAB ,,Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

 

M. Grigelis pabrė, kad transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieną dieną. Be to, vairuotojams išduotas dezinfekuojantis skystis ir vienkartinės servetėlės. Nuo kovo 13 d. vairuotojai nebeparduoda bilietų, keitėsi įlipimo tvarka į autobusus ir troleibusus – atidaromos visos durys siekiant geresnės oro cirkuliacijos. „Turime rūpintis ne tik keleivių patogumu, bet ir saugumu, lygiai taip pat privalome užtikrinti ir kiek įmanoma saugesnes darbo sąlygas vairuotojams, kad apsaugotume juos nuo virusų. Tikime, kad šiandien priimti sprendimai prisidės prie šių tikslų“, – sakė M. Grigelis.

2019 m. buvo bendrovei buvo įtempti, didėjo vežamų keleivių skaičius, perėmus  UAB ,,Kautra“ keleivių vežimą mikroautobusais. Per 2019 metus bendrovė įsigijo 25 TEMSA, 30 MERCEDES-BENZ SPRINTER mažos talpos autobusų ir 85 naujus troleibusus SOLARIS. Planuojama dar šiais metais įsigyti  100 hibridinių MAN autobusų, kurie pakeis senąsias turimas transporto priemones. „Be to, turime problemų apsisukimo aikštelėse – ten duobės, sunku vairuotojams privažiuoti prie sustojimų. 2019 m. su Savivaldybe pasirašyta Viešųjų paslaugų sutartis, kuri galios 7 metus. Pasirašytoje sutartyje indeksuotas 1 km. kaina. Suprantu bendrovės kolektyvas didelis jame dirba 1240 darbuotojų ir viena iš problemų nepakankamas atlyginimas. Manyčiau, orus atlyginimas būtų 900 eurų į rankas ir tada netruktų autobusų ir troleibusų vairuotojų bendrovėje. Bendrovėje vyksta socialinis dialogas ir šiuo metu Darbo grupėse posėdžiai dėl darbuotojų atlyginimų pakėlimo“, – kalbėjo M. Grigelis..

Federacijos pirmininkas supažindino valdybos narius su Valstybinės mokesčio inspekcijos informaciniu pranešimu dėl pajamų mokesčio dalies skyrimo. visuomeninėms organizacijoms, partijoms ir profesinėms sąjungoms. Šiuo metu vyksta kolektyvinės derybos su bendrovės administracija. B. Bučelis informavo, kad  UAB ,,Naujosios Akmenės autobusų parkas“ kolektyvinės sutarties, kuri priimta 2019 m. gruodžio mėn. darbuotojų susirinkime, įmonės vadovas dar nepasirašė. „Primenu: pasirašius kolektyvines sutartis, jos turi būti įregistruotos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje per 20 kalendorinių dienų“, – pabrėžė B. Bučelis. Jis taip pat kalbėjo apie dalyvavimą Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje Darbo grupės posėdyje, kuriame buvo svarstomi darbo teisės pažeidimai krovininio transporto sektoriuje.

2020 m. sausio 2 d. Prezidentas pasirašė Viešųjų pirkimo įstatymo pataisas dėl vidaus sandorių, savivaldybės pačios spręs, ar skelbti maršrutų konkursus. ar paslaugą suteiks galimybę teikti savivaldybių įmonėms, pasirašius paslaugų sutartį ir numačius įkainius.  „Deja, reikia pripažinti, kad ligi šiol nepakeistas Konkurencijos įstatymo 4 str. 2 d., ir rizikos faktorius išlieka“, – sakė B. Bučelis. Jis taip pat pateikė metinių vidutinio mėnesio darbo dienų ir vidutinio mėnesio darbo valandų skaičių 2020 metams, bendrovės darbuotojų vidutinius darbo užmokesčius ir poziciją dėl atlyginimų statistikos. LPSK iniciatyva pateikti baudų dydžiai darbdaviams už darbo įstatymų pažeidimus.

„Naudodamasis proga paminėsiu, kad UAB ,,Kauno autobusai“  nuo lapkričio mėnesio vyksta kolektyvinės derybos dėl darbo užmokesčio didinimo, liko paskutinis pasėdis kovo 17 d., kuriame tikimės sutarti dėl atlyginimų dydžių autobusų ir troleibusų vairuotojams ir darbininkams. Sudaryta darbo grupė dėl Darbo tvarkos taisyklių pakeitimo, kurios įsigalios nuo balandžio mėnesio. Po įvykusio Federacijos valdybos posėdžio jums parodysime bendrovės remonto darbininkų darbo vietas, plovykla ir galėsite pabendrauti su darbininkais“, – sakė B. Bučelis.

Dėl konoviruso grėsmės atšaukiama planuotas seminaras Federacijos valdybos nariams, kuris buvo numatytas kovo 20 d.

Teisininkė Jovita Jančiauskienė supažindino Valdybos narius su naujas Teisės aktais ir įstatymais, kuriuos patvirtino Seimas.

Federacijos valdybos posėdyje išklausyta AB „Kelių priežiūra“, UAB „Ukmergės keliai“, UAB ,,Naujosios Akmenės autobusų parkas, UAB „Kėdbusas“, UAB ,,Kautra“, UAB ,,Ukmergės autobusų parkas“ profsąjungų pirmininkų pasisakymai dėl bendrovių finansinės padėties, kolektyvinių derybų ir vykstančio socialinio dialogo.

Kitas Federacijos valdybos posėdis numatytas Kauno autobusų stotyje rugsėjo 17 d.

Vėliau  Federacijos valdybos nariai susipažino bendrovėje su remonto darbininkų darbo sąlygomis. Federacijos valdybos nariams buvo parodytos darbininkų darbo vietos ir naujai įrengta plovykla.

Bronius Bučelis