Lietuvos vežėjams – patogesnė kelių rinkliavos apskaita Skandinavijoje

08 birželio 12:26 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Viena didžiausių mobilumo paslaugų teikėjų logistikos ir krovinių gabenimo sektoriuje, įmonė „DKV Mobility“, pasirašė susitarimą su kelių rinkliavos sprendimų teikėja „Tolltickets“ dėl bendradarbiavimo Šiaurės Europos regione. Tai – svarbus žingsnis Lietuvos vežėjams, nes šiuo susitarimu Skandinavijos šalyse išplėstas jiems skirtų paslaugų paketas. Kertant šio regiono šalis, „DKV Mobility“ paslaugas aktyvavusiems vairuotojams dabar pakanka naudotis sunkvežimiuose sumontuotu šioms valstybėms dedikuotu kelių rinkliavos aparatu arba bet kuriuo kitu siūlomu susietu sprendimu.

Vairuotojai gali naudotis visomis įmonės paslaugomis kirsdami tokias šalis kaip Danija, Norvegija ar Švedija, įskaitant ne tik kelius, bet ir, pavyzdžiui, populiarius Zundo (Øresund) ir Didžiojo Belto (Storebælt) tiltus Švedijoje bei Danijoje.

„DKV Mobility“ nuolat plečia tiek savo, tiek trečiųjų šalių operuojamų kelių rinkliavos aparatų funkcionalumą, kad galėtų užtikrinti didžiausią integruotų paslaugų paketą vežėjams bei kitoms suinteresuotoms įmonėms. Ši partnerystė padeda mūsų klientams dar greičiau judėti per kelių rinkliavos stoteles Skandinavijos valstybėse, kur dirba nemaža dalis Lietuvos transportininkų“, – pažymi Artūras Michejenko, „DKV Euro Service Baltikum“ vadovas.

Universalus įrenginys – patogesnei apskaitai

Vieną bendrąjį kelių rinkliavos apskaitos „DKV Box“ įrenginį EETS (angl. European Electronic Toll Service) turintys Lietuvos vežėjai gali patogiai susimokėti mokesčius už važiavimą svarbiausiais ir intensyviausiai naudojamais maršrutais Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Portugalijoje, o „DKV Box Scandic“ aparatas leidžia tai padaryti ir minėtose Skandinavijos šalyse.

Tiek Danijoje, tiek Norvegijoje, tiek Švedijoje Lietuvos vežėjų įmonės yra pastebimi žaidėjai. Skaičiuojama, kad kasdien Skandinavijos valstybių kelius skrodžia tūkstančiai mūsų šalies įmonių vilkikų.

Šiaurės Europoje dėl atšiauresnių oro sąlygų vairuotojams dažnai tenka susidurti su natūraliais greičio apribojimais, tad kiekviena kelyje sutaupyta minutė gali būti labai svarbi.

Sunkvežimiuose montuojami kelių rinkliavos įrenginiai, kaip „DKV Box Scandic“, patys nuskaito reikiamą informaciją mokamuose keliuose ir vežėjai gauna vieną sąskaitą. Šiuos aparatus nesudėtinga perkelti iš vienos transporto priemonės į kitą ir greitai parengti darbui, todėl jie leidžia transporto parkų valdytojams lanksčiai planuoti savo veiklą.

Išvengia grynųjų pinigų

Kelių rinkliava Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje, kaip ir daugumoje kitų Europos valstybių, privaloma visam komerciniam transportui, viršijančiam 3,5 tonos svorį. Norvegijoje kelių rinkliavą mokantis transportas turi rinktis „AutoPASS“ pažymėtas eismo juostas, o Danijoje ir Švedijoje – „BroBizz“, „AutoBizz“ arba „EasyGo“ paženklintas juostas.

Automatinė apskaita leidžia vežėjams išvengti grynųjų pinigų naudojimo. Visas transakcijas, taip pat ir kelių rinkliavos aparatų informaciją galima patogiai sekti specialioje programėlėje.

„DKV Mobility“ – viena pirmaujančių mobilumo paslaugų teikėjų logistikos ir transporto sektoriuje. Jau 85 metus veikiančioje įmonėje dirba per 1 300 specialistų. Jie aptarnauja daugiau nei 213 000 klientų, besinaudojančių 5,1 mln. įmonės „DKV Card“ degalų ir paslaugų kortelių bei kelių rinkliavos aparatų.