M. Skuodis Ženevoje diskutuos apie transporto sektoriaus transformaciją

14 kovo 04:35 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį vyksta į Ženevą (Šveicarija), kur kovo 15–16 dienomis dalyvaus Pasaulio ekonomikos forumo strateginiame susitikime, skirtame globaliems sprendimams, skatinantiems pramonės ir transporto sektorių bendradarbiavimą bei tvarų vystymąsi, aptarti.

Pasaulio ekonomikos forumo strateginis susitikimas Ženevoje – vienas iš keturių svarbiausių šios tarptautinės organizacijos metinių renginių. Jo metu politikos, verslo, pramonės ir kitų sričių lyderiai iš viso pasaulio diskutuos, kaip panaudoti pramonės ir logistikos sektorių bendradarbiavimą diegiant skaitmeninius sprendimus ir inovacijas bei spartinant perėjimą prie tvarių energijos šaltinių. Susisiekimo ministras M. Skuodis dalyvaus diskusijoje apie logistikos centrų vaidmenį pramonės transformacijoje.

Ženevoje taip pat planuojami ministro susitikimai su naująja Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) vadovybe – generaline sekretore Doreen Bogdan-Martin ir jos pavaduotoju Tomu Lamanausku, Pasaulio ekonomikos forumo vadovu Europos Sąjungos regiono klausimams Mireku Dušeku.

Be to, M. Skuodis atidarys renginį, skirtą Lietuvos narystės ITU 100-mečiui paminėti.

193 valstybes nares vienijanti ITU užtikrina radijo dažnių išteklių, reikalingų radijo ryšio tinklams plėtoti, paskirstymą, skatina moderniausių ryšių technologijų plėtrą, nustatydama telekomunikacijų standartus, teikia pagalbą valstybėms plėtojant telekomunikacijas. Jos nare Lietuva tapo 1923 m. liepos 1 d.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka