MAN pristatys savivaldį autobusą

22 gegužės 04:24 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

MAN pradėjo bendradarbiauti su „Intel“ priklausančia „Mobileye“ ir paskelbė netrukus drauge pristatysią savivaldį autobusą, kurio bandymai realiomis sąlygomis mieste prasidės 2025-aisiais Miunchene. Ateityje planuojama pradėti masinę tokių autobusų gamybą – Vokietija yra pirmoji šalis pasaulyje, sukūrusi teisinę bazę savivaldėms transporto priemonėms diegti.

Kartu su „Mobileye Drive“ autonominių transporto priemonių ekspertai sukūrė savivaldę vairavimo sistemą, kuri yra parengta komerciniam naudojimui ir turi sudėtingą jutiklių sistemą, taip pat – saugumo sistemas ir kintamo dydžio AV žemėlapius. „Mobiyeye“ pateiks „Mobileye Drive“ pagal suplanuotą veiksmų planą pateiks išmaniąją automatizuotą vairavimo sistemą (ADS), o MAN sukurs reikiamą transporto priemonių konstrukciją, kuri atitiktų autobusų automatizavimo reikalavimus.

Pirmasis savivaldis „MAN „Lion’s City E“ nuo 2025 metų Miuncheno miesto eisme turi pasirodyti kartu su lydinčiu vairuotoju. Jis važiuos 144 autobusų maršrutu per Olimpinį parką, kur lankosi daug turistų. Taip bus įgyvendinamas projektas MINGA, kuriam vadovauja Miuncheno miesto Mobilumo departamentas (Mobilitätsreferat) ir kurį finansuoja Federalinė skaitmeninio ir transporto ministerija (BMDV).

„Tai, kad miesto autobusai bus ne tik netaršūs, bet ir savivaldžiai, tėra laiko klausimas“, – sako Barbaros Oktay, „MAN Truck & Bus“ autobusų skyriaus vadovas. . „MAN Truck & Bus“. bendradarbiaudama su „Mobileye“, žengia svarbius žingsnius šiame kelyje“.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka

  • 1-autonom-man