Mikroautobusas „Start“ – sovietinis konceptas

gruodžio 04 05:31 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

mikr-start5Mikroautobusai „Start“ pradėti gaminti 1966-aisiais Lugansko automobilių gamykloje. Iš viso surinkta apie 130 tokių automobilių.

 

 

 

Mikroautobuso kėbulas gamintas iš stiklo pluošto, detalės – GAZ-21. Automobilio dizainą kūrė dailininkas konstruktorius Jurijus Androsas.

Pirmojo „Start“ salono viduje buvo sumontuoti trys minkštasuoliai (du – išilgai kėbulo ir vienas – salono gale), taip pat nedidelės spintelės indams sudėti. Variklio kapotas buvo naudojamas kaip staliukas, o bagažinėje buvo sumontuota praustuvė.

Eksploatuojant automobilius paaiškėjo, jog iš stiklo pluošto pagamintas kėbulas nepatikimas – ilgiau važinėjant jis deformuodavosi, ypač esant neigiamai temperatūrai.

„Start“ mikroautobusą kūrė iniciatorių grupelė, kuriems išėjus iš gamyklos taisyti trūkumų neliko kam. Todėl automobilių gamyba buvo pripažinta neperspektyvia ir nutraukta.

Neįprastas autobusas spėjo šmėkštelėti visiems gerai žinomo kino filmo „Kaukazo belaisvė“ epizode, kuomet Šurikas pasilieka su asiliuku, o jo mylimoji Nina nuvažiuoja šiuo neįprastu futuristiniu automobiliu.

 

eBus.lt

Nuotraukos – iš įvairių interneto portalų

  • mikr-start1
  • mikr-start
  • mikr-start2
  • mikr-start3
  • mikr-start4