Misija įmanoma: į mokyklą – viešuoju transportu

25 gegužės 04:08 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Ar gali pradinukai savarankiškai keliauti į mokyklą? Ar tėveliai gali jaustis ramūs, kad jų vaikas mokės saugiai pereiti gatvę, žinos, kaip įlipti į autobusą ir susimokėti už važiavimą? Įtikinti tėvelius, kad jų vaikams galima suformuoti puikius savarankiškumo įgūdžius, ėmėsi bendrovė „Kauno autobusai”, į pagalbą pasikvietusi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenių pareigūnus ir vairavimo mokyklą „ARV-Auto“.

„Bendraujant su tėvais, turinčiais jaunesniojo amžiaus mokyklinukų, paaiškėjo, kad jie vaikus į mokyklą palydi ir nuveža patys, vėliau po pamokų skuba pasiimti, dar veža į užklasinės veiklos būrelius, ir tai gerokai apsunkina tėvų dienotvarkę,” – apie būtinybę rengti šią programą sako UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. Anot jo, tėvai nerimauja dėl vaikų saugumo, nes nėra įsitikinę, kad mažieji geba saugiai keliauti patys.

„Pirmokai yra jau pakankamo amžiaus, kad juos būtų galima mokyti viešuoju transportu važiuoti savarankiškai, – sako vadovas, – o sisteminės žinios ir ypač praktiniai įgūdžiai gatvėje yra labai svarbūs mažiesiems, nes suteikia jiems daugiau pasitikėjimo.”

Pradinių klasių moksleiviai edukacinėje programoje „Į mokyklą saugiai keliauju pats!“ kviečiami dalyvauti jau trečius metus. Programos metu vaikams vedamos teorinės ir praktinės pamokėlės, kurios pradinukus padeda parengti savarankiškai kelionei po miestą viešuoju transportu: įlipimo / išlipimo į transportą tvarka, saugumo taisyklės, kurių keleiviai privalo laikytis transporte, mokėjimas už važiavimą ir elektroninio bilieto žymėjimas, kontrolės patikrinimai, saugus elgesys laukiant autobuso stotelėje, saugaus eismo pamokėlės einant per gatvę.

Vaikai autobusu važiuoja į „ARV-Auto“ aikštelę, kurioje sudarytos realaus eismo sąlygos: nubraižytas kelio ženklinimas, pastatyti kelio ženklai ir autobusų stotelė. Dar kelionės metu bendrovės darbuotojas bendrauja su vaikais, diskutuoja apie keliones viešuoju transportu, paaiškina saugaus elgesio autobuse ir troleibuse taisykles, išdėsto veiksmus, kuriuos reikia atlikti norint naudotis viešuoju transportu. Vėliau darbuotojas su vaikais sužaidžia situacijų žaidimą. Atvykę į aikštelę, vaikai kartu su bendrovės darbuotoju mokosi įlipimo ir išlipimo iš autobuso tvarkos bei naudotis elektroninio bilieto sistema. Vėliau policijos pareigūnai vaikus lauke moko kelių eismo taisyklių pagrindų: išaiškina pagrindinių kelio ženklų reikšmes, moko saugiai pereiti gatvę išlipus iš autobuso bei kitose vietose.

Programoje jau dalyvavo 8 mokyklos, beveik 600 mokinių.

Vienas programos tikslų – skatinti vaikų teigiamą savęs vertinimą, už pastangas ir aktyvų dalyvavimą juos apdovanojant. Tam bendrovė „Kauno autobusai“ įsteigė prizą aktyviausiai programoje dalyvavusiai klasei – smagų pasivažinėjimą Linksmuoju troleibusu. Šiais metais tokio prizo nusipelnė Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos 2 A klasės mokiniai, kurie linksma kelione planuoja užbaigti antruosius mokslo metus.

Bendrovės „Kauno autobusai” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka