Mokslininkai biodegalus pavadino neekologiškais

sausio 10 05:19 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Lankasterio universiteto mokslininkai priėjo prie išvados, jog iš augalų žaliavos pagaminti biodegalai kenksmingi gamtai. Tyrėjai įvertino tokių greitai augančių medžių kaip tuopos, ievos, eukaliptai, laikomų idealia žaliava biodegalams gaminti Europoje, įtaką aplinkai.

Mokslininkai pažymi, jog šiems medžiams augant, išsiskiria izoprenas, kuris susimaišo su ore esančiais teršalais ir kenkia aplinkai. Kaip rašo „RBK daily“, iki šiol nebuvo atliekami tyrimai, kokios įtakos aplinkai turi pats biožaliavos auginimas.

Kita kalba, kuomet degalai išgaunami iš įvairių atliekų, be pasėlių laukų plėtros Štai Kalifornijos Deviso universiteto biologai teigia, jog išspaudos, liekančios presu išspaudus šviežias vynuoges, gali būti panaudojamos kaip žaliava bioetanoliui gaminti.

Mokslininkai nustatė, jog iš vynuogių išspaudų galima gauti pusę spirito, kuris gaunamas perdirbant tokį pat kiekį kukurūzų žaliavos. Ekonominė nauda tokiu atveju akivaizdi: išspaudos – atlieka, o tam, kad užaugintum kukurūzus, reikia žemės ir laiko.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.