Mokslininkai: nepažįstamasis autobuse gali būti jūsų tolimas giminaitis

22 liepos 04:27 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai

londonas6Genetikos specialistai tikina, kad net tokiuose milžiniškuose miestuose kaip Londonas, žmogus gali netikėtai susitikti su tolimu giminaičiu kas ketvirtą kartą važiuodamas viešuoju transportu.

 

 

Britų genetikai atliko tyrimus tarp Didžiosios Britanijos gyventojų ir priėjo prie išvados, kad šansai susitikti savo tolimą giminaitį viešajame transporte itin dideli. Remiantis jų apskaičiavimais, net Londone, kur gyvena įvairiausių tautybių žmonės, kas ketvirtoje kelionėje viešuoju transportu galima susitikti tolimą pusseserę, pusbrolį ar kitą giminaitį, apie kurio egzistavimą žmogus neįtaria.

Šansai susitikti giminaitį metro dar didesni, kadangi vagonuose telpa daugiau žmonių. Remiantis genetikų apskaičiavimais, tipiškas Didžiosios Britanijos metro keleivis gali per dieną susidurti su 12 tūkst. jam nežinomų giminaičių per dieną. Mokslininkai perspėja ir dėl kurortinių romanų kruizuose; jų duomenimis, maždaug 20 pakeleivių laive veikiausiai bus jūsų tolimi giminaičiai.

Tyrimai atlikti naudojant kompiuterį, modeliuojant įvairias situacijas. Mokslininkai naudojosi įvairių šeimų gimstamumo rodikliais, taip pat genetine giminyste per pastaruosius 200 metų. Remiantis apskaičiavimais kompanija „AncestryDNA“ priėjo prie išvados, kad tipiškas britas turi 193 tūkst. šiuo metu šalyje gyvenančius tolimus giminaičius.

Mokslininkai apskaičiavo, kad kiekvienas britas, keliaujantis po šalį, kaskart kiekvienoje kvadratinėje mylioje vidutiniškai susitinka po du tolimus pusbrolius ar pusseseres.

„Tai atrodo neįtikėtina, tačiau daugelis iš mūsų kasdien bendraujame su nepažįstamais giminaičiais, neturėdami supratimo apie tai, kad mus jungia kažkas daugiau nei bendras darbas ar kelionė viešuoju transportu“, – leidiniui „The Telegraph“ pasakojo kompanijos direktorius Bredas Ardžentas.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka