Naujuosiuose „Setra“ – pusiau autonominė valdymo sistema ADA 2

19 liepos 03:49 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

„Daimler Buses“ pristato naujos kartos „Setra“ autobusų „ComfotClass“ ir „TopClass“ modelius. Kaip ir kaskart, vokiečių gamintojai pateikia esmines naujoves, kurios vėliau pritaikomos ir kitų gamintojų keleivinėms transporto priemonėms.

„Setra“ autobusų priekinė dalis modifikuota, išryškintas prekės ženklo logotipas, ryškiau matomi LED žibintai ir kt. Salonas taip pat patobulintas, pakeistas jo dizainas. Vis dėlto esminė naujovė – pusiau autonominė valdymo sistema „Active Drive Assistance“ (ADA 2), kuri pirmą kartą Europoje panaudota turistiniuose autobusuose. Ji kartu su kitais elektroniniais „asistentais“ padeda išlaikyti atstumą su kitomis transporto priemonėmis, taip pat autobusą – reikiamoje eismo juostoje. Tai ne tik padidina važiavimo saugumą ir komfortą, bet ir optimizuoja degalų sąnaudas.

„ComfotClass“ ir „TopClass“ autobusuose taip pat sumontuota penktos kartos „Active Brake Assist“ sistema (ABA 5), kuri įjungia avarinį stabdymą iki visiško sustojimo – įvykus avarijai ar vengiant susidūrimo su pėsčiaisiais – tiek judančiais, tiek stovinčiais.

Pasaulinė naujų „Setra“ modelių premjera – Hanoverio IAA, kuri vyks šių metų rugsėjo 18-22 dienomis.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka