Nemokamas viešasis transportas – visoje šalyje

14 kovo 05:25 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Liuksemburgo valdžia nusprendė, jog viešasis transportas nuo 2020-ųjų kovo 1-osios bus nemokamas visoje šalyje. Šalies gyventojai nemokamai galės važiuoti autobusais, tramvajais ir priemiesčio elektriniais traukiniais.

 

 

 

Išimtis bus daroma tik priemiesčio traukinių pirmosios klasės vagonų keleiviams – norintieji važiuoti komfortiškai, turės už tai susimokėti.

Projektui realizuoti prireiks maždaug 41 mln. eurų valstybės dotacijų. Liuksemburgo Transporto ministerijos atstovai pabrėžia, kad nemokamas viešasis transportas – tai naujos strategijos dalis. Valdžia mano, jog nemokamo viešojo transporto dėka daugiau žmonių paliks namuose nuosavus automobilius, tai padės sumažinti spūstis gatvėse ir keliuose, tuo pačiu – ir taršą šalyje.

Priminsime, kad Liuksemburgas – nedidelė šalis (plotas 2586 km²), čia gyvena apie 600 tūkst. žmonių, iš kurių tik 285 tūkst. – liuksemburgiečiai, likusieji – užsieniečiai. Kol kas nepatikslinama, ar nemokamai viešuoju transportu galės važiuoti visi Liuksemburgo gyventojai, ar tik šalies piliečiai.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka