Netrukus turėtų paaiškėti, kokie autobusai veš keleivius sostinėje

12 liepos 06:14 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Vilniaus miesto savivaldybė pagaliau nusileido: viešųjų pirkimų konkurso sąlygose dėl 150-ies naujų autobusų pirkimo bendrovei „Vilniaus viešasis transportas“ punkto dėl garantijų nebuvimo autobusų gamintojams bei tiekėjams sutartyje neliko.

Priminsime, kad viešųjų pirkimų konkursą 150-čiai naujų autobusų pirkti savivaldybė paskelbė šių metų gegužės 3 d. Terminas, iki kurio buvo priimamos paraiškos, buvo numatyta birželio 13-oji. Vėliau jis buvo atidėtas iki birželio 27-osios, po to – iki liepos 11-osios ir dar kartą – iki liepos 18-osios.

Tačiau šįkart iš lizingo sutarties išbrauktas labiausiai autobusų gamintojus bei tiekėjus trikdęs punktas, jog sutartis tarp gamintojo ir vežėjo gali būti nutraukta, jei „lizingo gavėjas dėl nuo jo nepriklausančių priežasčių negali atsiskaityti už lizingo (finansinės nuomos) paslaugas (perkamas Turtas tapo nereikalingas, nėra lėšų už jį apmokėti ir t. t.)“.

Mūsų žiniomis, dėl garantijų nebuvimo finansuoti autobusų pirkimą atsisakė didžioji dalis Lietuvos bankų, norą dalyvauti konkurse buvo pareiškęs tik vienas užsienio gamintojas. Visi kiti baiminosi, kad, įmonei „Vilniaus viešasis transportas“ tapus nemokia ar ją privatizavus, autobusus tektų atsiimti. Parduoti didelį kiekį transporto priemonių būdų sudėtinga ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Pasikeitus konkurso sąlygoms atsirado viltis, kad jame dalyvaus daugiau keleivinio transporto priemonių gamintojų, ir nugalėtojas pagaliau paaiškės.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka