Nustatytos dienos, kuriomis viešasis transportas Panevėžyje gyventojus veš nemokamai

02 liepos 04:00 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė pakeisti keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais bilietų kainų nustatymo taisykles. Nuo šiol taisyklėse įtrauktas punktas – vienkartinio bilieto tarifas su 100 procentų nuolaida.

„Vienas iš Panevėžio strateginių tikslų – aplinkos kokybės gerinimas. Siekdama gerinti susisiekimo sąlygas pėstiesiems ir bevariklio transporto naudotojams, mažinti automobilių eismą bei oro taršą, Savivaldybė modernizuoja, atnaujina bei mieste tiesia naujus dviračių takus, siekia, kad žmonės po miestą judėtų patogiai, nepriklausomai nuo to, kokį būdą pasirinks – viešuoju transportu, dviračiu, automobiliu, pėsčiomis, paspirtuku ar kitomis mikromobilumo priemonėmis. Visgi viešasis transportas yra vienas pagrindinių susisiekimo būdų, o dienos, kuriomis galima nemokamai juo važiuoti – yra paskata tiems, kurie viešuoju transportu įprastai nevažinėja. Tikimės, kad šiandien priimtą sprendimą gyventojai teigiamai įvertins ir automobilius dažniau iškeis į viešąjį transportą“, – sako miesto meras Rytis Račkauskas.

Tarybai priėmus sprendimą, nuspręsta, kad 2021 m. miestiečiai viešuoju transportu nemokamai važiuos:

  • rugsėjo 22 d. – Tarptautinę dieną be automobilio;
  • po Panevėžio miesto gimtadienio renginių Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytais maršrutais ir autobusų eismo tvarkaraščiais;
  • spalio 31 d. ir lapkričio 1 d. organizuojant autobusų eismą maršrutais Dariaus ir Girėno g.–Panevėžio miesto Šilaičių civilinės kapinės, Panevėžio miesto Šilaičių civilinės kapinės–Dariaus ir Girėno g., Aguonų g.–Panevėžio miesto Šilaičių civilinės kapinės ir Panevėžio miesto Šilaičių civilinės kapinės–Aguonų g.

Primename, kad Panevėžio miesto savivaldybė yra parengusi darnaus judumo planą – tai strateginio planavimo dokumentas, kurio tikslas – užtikrinti šiandienius ir rytojaus miesto mobilumo poreikius, kurti geresnę ir sveikesnę aplinką, siekti gamtosauginės, socialinės ir ekonominės darnos.

Komunikacijos skyrius

Linos Jakubauskienės nuotrauka