Nutraukiamos kelionės autobusais į Baltarusiją per Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktus

05 kovo 05:02 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos Respublikos Vyriausybei vasario 21 d. pritarus Nacionalinio saugumo komisijos siūlymui stabdomas prekių, transporto ir asmenų judėjimas per Lietuvos-Baltarusijos valstybinę sieną Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktuose. Nutarimas įsigaliojo nuo kovo 1 d.

Šiuo sprendimu nutraukiamos kelionės autobusais reguliariaisiais ir užsakomaisiais reisais į Baltarusijos Respubliką per Lavoriškių-Kotlovkos ir Raigardo-Privalkos  Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punktus. Iš Lietuvos į Baltarusiją ar atgal sausumos keliu bus galima vykti per tebeveikiančius tarptautinius Medininkų ir Šalčininkų kontrolės punktus.

Svarbu vykstantiems į Baltarusiją

Atkreipiame planuojančių keliauti asmenų dėmesį, kad autobusais bus galima vykti  į Baltarusijos Respubliką reguliariaisiais reisais per Medininkų-Kamenyj Logo ir Šalčininkų-Benekainių valstybės sienos perėjimo punktus leidimuose ir eismo tvarkaraščiuose nurodytomis sąlygomis šiais maršrutais, kuriuos rasite čia.

Baltarusijos ir Lietuvos vežėjams leidimų skaičius ribojimas iki 50 proc.

Reguliarųjį tarptautinį keleivių vežimą autobusais vykdantiems Baltarusijos ir Lietuvos vežėjams išduodamų leidimų skaičių nuspręsta riboti iki 50 proc. (iki 29 vienu metu galiojančių vežėjams išduotų leidimų vežti keleivius reguliariaisiais reisais tarptautinio susisiekimo maršrutais).

Taip pat informuojame, kad vežėjams negalima vykdyti jokio keleivių vežimo nereguliariaisiais reisais tarptautinio susisiekimo maršrutais autobusais, turinčiais daugiau kaip 9 sėdimąsias vietas, įskaitant ir vairuotojo sėdimąją vietą, neturint leidimo nereguliariajam keleivių vežimui autobusais. Kadangi nuo 2023 m. sausio 1 d. leidimais nereguliariajam keleivių vežimui su Baltarusijos Respublika nesikeičiama, tiek Baltarusijos, tiek Lietuvos vežėjai negali vykdyti vežimų  nereguliariaisiais reisais tarptautinio susisiekimo maršrutais tarp Lietuvos ir Baltarusijos.

Lavoriškių ir Raigardo punktų uždarymo priežastys

Vyriausybė priėmė šį sprendimą siekdama mažinti rizikas, susijusias su išaugusiais tranzito per Lietuvą iš Baltarusijos srautais, Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla prieš Lietuvos valstybę ir piliečius, efektyvinti sankcionuojamų prekių ir kontrabandos gabenimo kontrolę, perskirstyti išteklius bei didinti eismo saugumą pasienyje su Baltarusija išaugus transporto, prekių ir asmenų sienos kirtimo atvejams.

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka