Paaiškėjo 150 naujų autobusų sostinėje konkurso nugalėtojas

spalio 10 03:52 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Vilniečiai ir miesto svečiai galės saugiai ir patogiai važiuoti viešuoju transportu – į sostinės gatves jau kitąmet išriedės dar 150 naujų autobusų. Atvirą tarptautinį konkursą laimėjo ūkio subjektų grupė: „Solaris Bus & Coach S.A.“ ir AB DNB Bankas.

 

 

 

Konkurse dalyvavo dvi ūkio subjektų grupės: UAB „Adampolis“ ir SIA „UniCredit Leasing“ bei „Solaris Bus & Coach S.A.“ ir AB DNB Bankas. Didžiausio Vilniaus viešojo transporto istorijoje tarptautinio konkurso rezultatai buvo vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijus: mažiausią pasiūlytą visų siūlomų įsigyti autobusų kainą, įskaitant finansavimo kaštus, autobusų degalų sąnaudas, papildomą garantinį aptarnavimą ir autobusų pristatymo terminus.

„Patogus susisiekimas mieste – vienas iš savivaldybės prioritetų, todėl tikimės, kad šie ženklūs pokyčiai paskatins dar daugiau vilniečių savo kelionėms rinktis viešąjį transportą. Neabejoju, kad tai prisidės ir prie modernaus Vilniaus veido sustiprinimo. Nuo šiol viešuoju transportu galima važiuoti ne tik saugiai, greitai, bet ir smagiai“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Lizingo būdu bus įsigyta 150 naujų – 100 dviašių ir 50 triašių žemagrindžių autobusų. Nauji autobusai viešojo transporto keleiviams bus patogūs, nes juose veiks šildymo ir vėdinimo sistemos. Be to, visos transporto priemonės – žemagrindės, patogios įlipti ir išlipti, ypač – neįgaliesiems. Galiausiai, kelionės viešuoju transportu tikrai neužtruks – jų metu ne tik bus galima naudotis nemokamu belaidžiu internetu, bet ir įkrauti savo išmaniuosius prietaisus.

Visi nauji autobusai – ekologiški, atitinkantys EURO6 emisijos standartus. Autobusuose  taip pat yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, aprėpsiančios ne tik saloną, bet ir įrašinėsiančios vaizdą autobuso priekyje. Didesnį saugumą užtikrins ir vairuotojo vietoje įrengtas alkoblokas – tik jį aktyvavus bus galima užvesti autobusą. Sutartį su konkursą laimėjusia ūkio subjektų grupe „Vilniaus viešasis transportas“ planuoja pasirašyti lapkritį. Pirmieji 30 autobusų į Vilniaus gatvės išvažiuos kitų metų balandį, likusieji – vasaros pabaigoje.

Tai ne vienintelis šiemet įvykęs Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo konkursas. Šį rudenį į sostinės gatves išriedėjo ir pirmieji privataus vežėjo autobusai. Pagal sutartį iki kitų metų pavasario privatus vežėjas iš viso turi išvažiuoti į gatves su beveik 100 naujų autobusų. Naujo vežėjo parinkimo konkursą, sudarytą iš dviejų etapų, laimėjo dviejų bendrovių – UAB „Transrevis“ ir Latvijos „Rīgas mikroautobusu satiksme“ – konsorciumas.

Savivaldybė atnaujina ne tik autobusų, bet ir troleibusų parką. Per ateinančius dvejus metus iš ES struktūrinių fondų lėšų ketinama įsigyti ir daugiau kaip 40 troleibusų.

Iš esmės atnaujinus viešojo transporto parką – įskaičiuojant tiek naujo vežėjo autobusus, tiek ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ perkamus autobusus, Vilniaus gatvėse kasdien važiuos daugiau kaip pusė naujų (53 proc.) viešojo transporto priemonių.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka