Paaiškėjo, kokie elektriniai autobusai veš keleivius Tauragėje

20 kovo 05:38 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Už Lietuvai 2014-2020 metų laikotarpiu skirtas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšas Tauragės autobusų parkas nusprendė pirkti elektrinius autobusus. Vis dėlto pasirodė, kad įsigyti vidutinės klasės elektrinių transporto priemonių nėra paprasta. Viešųjų pirkimų konkursas įvyko tik iš trečio karto.

 

 

Iš viso Tauragės rajono savivaldybei iš europinių lėšų skirta 680 tūkst. eurų, dar 120 tūkst. pridėjo Tauragės rajono savivaldybė. Vis dėlto elektrinių autobusų tiekėjus pavyko rasti tik iš trečio karto. Šįkart viešųjų pirkimų konkurso nugalėtojais pripažinta „Solaris Bus and Coach” bei IVECO atstovė Lietuvoje bendrovė „Transmitto”. Tauragės autobusų parkas gaus du vidutinės IVECO ir vieną „Solaris Urbino Electric” elektrinį autobusą. Visos įsigytosios transporto priemonės į Tauragę atvyks per trylika mėnesių.

„Pirkimo konkursas buvo labai sudėtingas. Dar ir dabar deriname detalių tiekimo ir panašius projektus. Situacija mums buvo visai nauja, neturėjome patirties. Vis dėlto Tauragės rajono savivaldybė nusiteikusi pateikti gyventojams tai, kas yra geriausia, projektas bus įgyvendintas. Šiomis dienomis pasirašysime sutartis su autobusų tiekėjais“, – sako Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Mieste atsiras trys elektrinių autobusų įkrovimo stotys. Viena, kur autobusai bus įkraunami per naktį, bus įrengta autobusų parke, dar dvi, greitojo įkrovimo, atsiras mieste.

Pasak R. Martinavičiaus, įsigyjamuose autobusuose bus keleivių informavimo sistemos, jie bus pritaikyti žmonėms su negalia.

Planuojama, jog įsigijus naujus autobusus, keisis ir Tauragės autobusų maršrutų tinklas. Atsiras trys nauji maršrutai, kuriais autobusai važiuos gerokai dažniau nei dabar. Tai turėtų padidinti viešojo transporto patrauklumą bei pagerinti keleivių vežimo kokybę. Be to, pasak R. Martinavičiaus, rajono vadovai rimtai svarsto apie nemokamą viešąjį transportą tiek mieste, tiek priemiestyje.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka