Pabrango autobusų ir troleibusų techninė apžiūra

vasario 02 14:13 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Nuo vasario 1-osios už autobusų techninę apžiūrą teks mokėti brangiau. Pasak Susisiekimo ministerijos atstovų, brangimas susijęs su Europos Komisijos papildomais reikalavimais techninei patikrai.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos atstovų teigimu, naujų Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų TA reikalavimų kokybiškas įgyvendinimas iš techninės apžiūros įmonių pareikalavo ne tik papildomų investicijų, bet ir gerokai padidino žmogiškųjų resursų sąnaudas.

Atsižvelgiant į dabartinį transporto priemonių technologijų lygį ir atskirų sistemų įtaką saugiam eismui, į tikrinamų pozicijų sąrašą įtraukta išsamesnė elektroninių sistemų patikra, nustatant prievolę techninės apžiūros metu patikrinti ne tik transporto priemonėje įrengtų vidinės diagnostikos sistemos indikatorių siunčiamus signalus, bet ir fiziškai patikrinti atskirus konkrečios sistemos komponentus, tokius kaip ratų sukimosi greičio jutikliai, elektros laidai, kitos sudedamosios dalys.

ES direktyva siekiama suderinti techninės apžiūros procedūras ir techninius reikalavimus visoje ES erdvėje, suvienodinant techninėje apžiūroje taikomus tikrinimo metodus, trūkumų traktavimą ir pastarųjų žymėjimą išduodamose dokumentuose.

Kiek kainuos automobilių techninė apžiūra, galite pasižiūrėti čia:

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=492186

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.