Padangos automobiliams… iš kiaulpienių

vasario 26 05:18 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Apie tai, kad kiaulpienių sultis galima naudoti gumai gaminti, žinoma jau seniai. Tačiau iki šiol itin paplitusi piktžolė šiam tikslui naudojama nebuvo. Gali būti, jog situacija pasikeis jau artimiausiu metu.

Mokslininkų ir verslininkų darbo rezultatai duoda vaisių. Fraunhoferio Molekulinės biologijos ir ekologijos institutas drauge su „Continental“ padangų gamintojais sukūrė pilotinę programą dideliam „kiaulpienių“ gumos kiekiui išgauti ir naudoti ją automobilių padangoms gaminti, rašo fraunhofer.de.

Per penkerius metus mokslininkai tobulins gamybos procesą taip, kad „Continental“ galėtų gaminti padangas pramoniniu būdu. Šiam tikslui Vokietijos mieste Miunsteryje sumontuota įranga, išgaunanti gumą iš kiaulpienių. Netoliese auginama keletas hektarų tos rūšies kiaulpienių, iš kurių galima išgauti daugiausia sulčių, tinkamų padangoms gaminti.

Tikimasi, jog jau artimiausiu metu iš kiaulpienių sulčių pagamintas padangas pavyks išbandyti keliuose.

Ekspertų teigimu, guma, pagaminta iš kiaulpienių, nesiskiria nuo tradicinės, gautos iš kaučiuko. Esminis skirtumas – kaučiuką reikia atsivežti, o kiaulpienes galima auginti bet kur – šis augalas itin nelepus, todėl gali augti plotuose, netinkamuose žemdirbystei. Padangų gamintojams tai padėtų sumažinti transporto išlaidas, tuo pačiu – ir kenksmingų dalelių išmetimą į aplinką.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.