Pagaminta Afrikoje Afrikai: elektrinis autobusas, skirtas pakeisti žemyną

11 vasario 05:21 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Pirmasis elektrinis autobusas, sukurtas ir pastatytas Afrikoje, bandomas Nairobio gatvėse Kenijoje. Masinę jo gamybą bei pardavimus žadama pradėti 2023 m. pabaigoje.

Transporto priemonę sukūrė Švedijos ir Kenijos startuolis „Opibus“, kuris daugiausia dėmesio skiria elektros technologijoms Afrikoje ir jau siūlo daugybę modifikuotų motociklų ir visureigių.

„Opibus“ elektrinis autobusas yra modulinis, tad ant tos pačios važiuoklės gali būti gaminamos skirtingų tipų transporto priemonės. Jame montuojamas 225 kW elektros variklis, maitinamas 121 kWh baterijų. Baterija gali būti įkraunama iki 90 kW greičiu, todėl visiškai įkraunama maždaug per valandą.

„Opibus“ buvo įkurta 2017 m. kaip Švedijos universiteto mokslinių tyrimų projektas. Įmonės atstovų teigimu, jos elektromobilių technologija yra specialiai pritaikyta naudoti Afrikoje, daugiausia dėmesio skiriant patikimumui, ilgaamžiškumui ir palyginti mažoms sąnaudoms.

Autobusas buvo suprojektuotas ir sukurtas „Opibus“ Kenijos gamykloje, o jį gaminant dalyvavo vietiniai gamybos partneriai.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka