Pametei daiktus Kauno viešajame transporte? Nepatingėk laiku kreiptis ir juos atgauti

24 spalio 03:22 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo brangių telefonų, sužadėtuvių žiedo iki banko kortelių – tokie keleivių pamesti daiktai nugula bendrovės „Kauno autobusai“ dispečerinėse. Kasdien viešajame transporte randama bent po kelis pamestus ar paliktus daiktus, kuriuos į bendrovę po darbo pamainos pristato vairuotojai. Per mėnesį viešajame Kauno transporte paliekama apie 40–50 daiktų. Paprastai paliktų daiktų padaugėja mokslo metų pradžioje ir prieš didžiąsias šventes, tarkim, Kalėdas, kai žmonės įsisuka į šventinius rūpesčius.

Kur kreiptis dėl viešajame transporte pamestų daiktų

Deja, išsiblaškę keleiviai ne iškart pastebi praradę daiktą, o apsižiūrėję pasimeta ir nežino, kur kreiptis. Bendrovės „Kauno autobusai“ atstovai primena, kad transporto priemonės vairuotojas, atvykęs į galinę reiso stotelę, paprastai apžiūri autobuso / troleibuso saloną ir, radęs paliktą daiktą, iškart apie tai informuoja parko dispečerinę. Jeigu palikto daikto savininkas neatsiranda ir jo neatsiima dar reiso metu, radinys darbo pabaigoje pristatomas į dispečerinę.

Tad jeigu pametėte daiktus viešajame transporte, dar nereiškia, kad negalėsite jų susigrąžinti, tik reikia laiku kreiptis nurodytu telefonu +370 800 20 200 arba užpildžius pranešimo apie pamestą daiktą formą interneto svetainėje www.kvt.lt/pagalba/pamesta-rasta/. Jeigu važiavote troleibusu, Jūsų daiktai bus pristatyti į troleibusų parko dispečerinę Islandijos pl. 209, o jeigu autobuse – į autobusų parko dispečerinę Raudondvario pl. 105.

Radinių įvairovė: nuo sportinės aprangos iki violončelės

Radinių viešajame transporte įvairovė nemaža. Įprastai troleibusuose ir autobusuose randami palikti ar pamesti mobilaus ryšio telefonai, belaidės ausinės, moksleivių ir studentų pažymėjimai, viešojo transporto kortelės, neretai – krepšiai su sportine apranga. Buvo rasta paliktų muzikos instrumentų (keli smuikai, violončelė, fleita), keli nešiojami kompiuteriai. Kartais radiniai būna netikėti – dantų protezai ar automobilio vairas.

Neretai paliekami maišeliai su maisto produktais ar dovanomis. Radinių gausa išsiskiria 57-asis ir 54-asis autobusų maršrutai, kuriais iš „Urmo“ turgaus kauniečiai keliauja į Šilainius ir iš Sargėnų į Onkologijos ligoninę. Keliaujantieji iš turgaus, matyt, kartais tiesiog nesurenka visų pirkinių, o vykstančius į ligoninę ar iš jos tikrai galima suprasti – ne daiktai jiems tuo metu rūpi.

Autobusų parko dispečerės prisimena ir kelis išskirtinius radinius – sužadėtuvių žiedą su deimantu ir vyrišką rankinę su asmens dokumentais bei lėktuvo bilietais. Būsimoji nuotaka žiedelį atgavo – jį nukritusį salone rado autobusą valiusios darbuotojos. „Nusiėmiau ir įsidėjau žiedelį į kišenėlę darydamasi manikiūrą, net nepastebėjau, kaip jis iškrito,“ – guodėsi mergina, dėkodama už ypatingas radybas.

Tuo tarpu į oro uostą 29-uoju autobusu vykęs indų tautybės vaikinas patyrė nemažai streso, palikęs rankinę su visais tolimai kelionei reikalingais dokumentais, pinigais ir kitais daiktais. Jam į pagalbą atskubėję draugai susisiekė su autobuso vairuoju ir skubiai grąžino rankinę savininkui – laimei, jis sėkmingai spėjo į lėktuvą.

Kartą buvo rasta nemaža pinigų suma – apie tris su puse tūkst. eurų. Tai buvo įmonės pinigai, jie visi grąžinti, o štai kokios nuobaudos už tai sulaukė išsiblaškiusi darbuotoja, nežinia. Beje, dispečeriai pastebi, kad pamestų piniginių su pinigais savininkų ilgai laukti nereikia – jie atsiranda labai greitai.

Paliktų pavojų keliančių daiktų rasti dar neteko, tačiau kartą kažkiek nerimo buvo sukėlęs rastas į dėklą įdėtas šautuvas. Vėliau pasirodė, kad tai buvo sportinis pneumatinis šautuvas, kurį paliko ukrainietis, važiavęs į šaudymo varžybas.

Kur ir kiek laiko saugomi rasti daiktai

Moksleivio pažymėjimus stengiamasi perduoti mokymo įstaigoms, kad jie būtų grąžinti jų savininkams. Pastebėta, kad vieni atsakingiausių keleivių yra senjorai – jie savo dokumentus ar daiktus saugo ir pameta / palieka labai retai. Jeigu randamas pensininko pažymėjimas, jis pristatomas į „Sodros“ Klientų aptarnavimo skyrių (Mickevičiaus g. 42). Bankai rastų kortelių atgal nepriima ir rekomenduoja jas sunaikinti. Viešojo transporto kortelių reikėtų ieškoti Kauno miesto viešojo transporto keleivių aptarnavimo centre (Laisvės al. 114). Jeigu randami kiti asmens dokumentai, pranešama ir policijos atstovams, kurie turi galimybę greičiau nustatyti savininką ir jį informuoti.

Kiti daiktai, kurių šeimininkai nežinomi, porą mėnesių saugomi dispečerinėse. Pavyzdžiui, vieno smuiko savininkas atsirado tik po savaitės, o violončelę, kurią paliko  pirmą kartą į muzikos mokyklą važiavęs moksleivis, atsiėmė kitą dieną, nes jaunuolis neišdrįso iškart prisipažinti, kas jam nutiko. Kai kurie užuomaršos daikto pasigenda iškart ir tiesiog palaukia stotelėje, kol autobusas grįš. Būna, kad pamestų daiktų savininkai atsisako pasiimti daiktą, nes toli važiuoti ar neturi tam laiko, o būna, kad pareikalauja atvežti radinį į namus. Deja, „Kauno autobusai“ tokios paslaugos neteikia.

Užuomaršų padėkos

Būna ir netikėtų istorijų, susijusių su radiniais. „Kauno autobusų“ darbuotojai yra pastebėję, kad įvairių smulkmenų, kurias paprastai palieka „užmaršios“ moterys, randama simpatiškų vyriškių vairuojamuose autobusuose.

„Spėjame, kad keleivės tokiu būdu nori susipažinti, nes atsiimdamos daiktus gali pabendrauti su vairuotojais,“ – sako „Kauno autobusų“ Duomenų apskaitos dispečerė Ieva Čiukaitė.

Ar išsiblaškėliai atsidėkoja atsiimdami daiktus? Būna, kad atsidėkoja šokoladu, gėlėmis ar rankų darbo smulkmenomis. Bet nuoširdaus AČIŪ visada sulaukiama.

Daugiau informacijos apie Kauno viešąjį transportą galima rasti interneto svetainėse https://kaunoautobusai.lt/,  https://www.kvt.lt/, informacija nemokamai teikiama telefonu 8 800 20 000.

„Kauno autobusai” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka