Panevėžio miesto meras R. Račkauskas – apie autobusų stoties projektą

06 rugsėjo 03:58 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Išrinktas vieno laukiamiausių miesto atsinaujinimo objektų – autobusų stoties – rangovas. Kaip vertinate šio projekto eigą?

Galima stebėti tendenciją – kuo objektas miestui svarbesnis, tuo daugiau įvairių niuansų kyla siekiant jį įgyvendinti. Prisiminkime politinius žaidimus, nukėlusius naujosios stoties projekto įgyvendinimą kone trejus metus. Po to savivaldybės administracijai dėl žaibiškai kylančių statybos darbų kainų septynis kartus teko skelbti autobusų stoties rangos darbų konkursus. Visgi pagaliau galime pasidžiaugti, kad autobusų stoties statybų darbai prasidės dar šiemet, planuojama, jog 2023 m. pabaigoje naudosimės inovatyvia ir visų mūsų patogumui pritaikyta autobusų stotimi.

Kuo, jūsų nuomone, šis projektas labiausiai išsiskiria?

Vien tai, kad naujoji autobusų stotis suprojektuota Nacionalinės premijos laureato architekto Rolando Paleko ir jo komandos yra būsimo objekto kokybės garantas. Neabejoju, kad rezultatas bus džiuginantis – modernios erdvės, apgalvoti ir darnūs architektūriniai sprendimai, požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, naujausios technologijos ir su jomis susijusios galimybės. Itin subtilus momentas – tai architektų atrastas būdas apjungti modernų pastatą su jį supančia aplinka, žaluma ir visa tai sulieti į vieną bendrą organišką erdvę.

Kalbant apie bendruomenę ir jos poreikius – kaip manote, kokią reikšmę naujasis objektas tam turės?

 Pirmiausia, įgyvendinus šį projektą, bus baigtas visos miesto centrinės dalies atnaujinimas. Miestas turės modernų stoties pastatą ir naują reakreacinę zoną šalia jo. Miesto gyventojai bei svečiai galės laiką leisti naujame skvere bei jo žaliosiose zonose, kurios suplanuotos tarp dabartinio ir naujojo stoties pastato. Senasis stoties pastatas, visas autobusų stoties funkcijas perkėlus į naująjį, bus rekonstruotas ir pritaikytas bendruomenės naudojimui bei visuomeninei veiklai. Čia įsikurs tokios įstaigos, kaip VšĮ „Panevėžio keleivinis transportas“, VšĮ „Panevėžio plėtros agentūra“. Jų paslaugos itin aktualios tiek gyventojams, tiek miesto svečiams, o čia jos bus patogiai ir lengvai pasiekiamos.

Kita išskirtinumo dalis – tai Panevėžio, kaip strateginio logistikos centro, pozicijos stiprinimas. Mūsų mieste susikerta svarbiausios Lietuvą su kitomis šalimis sujungiančios automagistralės, be to, tikimės, kad ir „Rail Baltica“ keleivinės stoties lokacija bus Panevėžio mieste. Šiuolaikiška autobusų stotis – tai dar vienas miesto susisiekimo infrastruktūros šuolis pirmyn, kuris prisidės tiek prie naujų galimybių gyventojų gyvenimo kokybės gerėjimui, tiek prie verslo aplinkos tobulinimo.

 

Komunikacijos skyrius