Panevėžys rengs miesto darnaus judumo planą

09 spalio 03:31 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-panevez (1)Panevėžio miesto savivaldybė rengs miesto darnaus judumo planą (DJP). Jo tikslas – užtikrinti darnaus judumo variantų kūrimą, geresnę gyvenimo kokybę mieste ir jo prieigose, susisiekimą visomis transporto priemonėmis ar pėsčiomis, prioritetą teikiant viešajam keleiviniam, bevarikliam ar aplinką mažai teršiančiam transportui.

 

DJP bus rengiamas keliais etapais. Pirmuoju bus atlikta visapusė miesto transporto ir žmonių keliavimo įpročių analizė, numatytos tendencijos. Antruoju – parengtos rekomendacijos skatinti viešojo transporto plėtros sistemą, keliavimą aplinkos neteršiančiomis priemonėmis, eismo saugumą ir organizavimo tobulinimą, logistikos efektyvumą, alternatyvių degalų ir švaraus transporto naudojimą, specialiųjų poreikių turinčių žmonių įtrauktį, kuriant universalų dizainą, diegiant intelektines transporto sistemas. Trečiuoju etapu bus apibrėžti judumo variantai (iki 2030 m.) ir pateiktas ekonominis vertinimas. Taip pat bus sudarytas veiksmų iki 2020 m. planas ir apskaičiuotos preliminarios jam įgyvendinti reikalingos lėšos.

DJP rengimą koordinuos specialus Savivaldybės tarybos patvirtintas komitetas, bus aktyviai konsultuojamasi su miesto bendruomene.

DJP parengti bus skelbiamas viešųjų pirkimų konkursas. Darbas turėtų būti atliktas iki 2016 m. pabaigos.

Panevėžio miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka