Praėjusį trečiadienį 70+ metų lengvatiniu senjoro bilietu atliktų kelionių skaičius nuo metų pradžios pasiekė 2 milijonų kelionių žymą.
Klaipėdos miesto taryba yra nustačiusi papildomas, šalies įstatymais nenumatytas lengvatas 3 viešojo transporto keleivių kategorijoms. Visos trys lengvatos turi aiškų socialinį turinį.
Pirmoji lengvata – senjorams iki 70 metų, patvirtinta 2016 metais. Miesto taryba atsižvelgė į tai, jog išėjus į užtarnautą poilsį klaipėdiečio pajamos paprastai sumažėja, o judumo poreikiai dar išlieka dideli. Tuo tarpu šalies įstatymas amžiaus lengvatą transporte nustato tik nuo 70 metų – iki jų dar reikia žmogui kažkaip išgyventi ir važinėti. Todėl Klaipėdoje buvo įvestos dvi naujos bilietų rūšys: 1) 365 dienų su 50% nuolaida pensininkams iki 70 metų; 2) 180 dienų su 50% nuolaida pensininkams iki 70 metų.
Antroji miesto lengvata 2019 metais nustatyta pradinių klasių moksleiviams: 9 mėnesių bilietas už 10 eurų. Atsižvelgta į tai, jog jauni tėvai būna dar toli iki profesinės karjeros viršūnės ir pajamų maksimumo, o vaikų auginimas reikalauja papildomų išlaidų.
Trečioji miesto lengvata įsigaliojo nuo šių metų pradžios: septyniasdešimties ir vyresni keleiviai gali naudotis 365 dienas galiojančiu bilietu už 10 eurų.
Lapkričio 17 dieną nuo metų pradžios jau yra įsigyti 1 596 senjoro <70 bilietai, 2 487 Pradinuko bilietai, 11 053 senjoro >70 bilietai. Taigi iš viso papildomomis transporto lengvatomis naudojasi 15 136 keleivių – kas dešimtas klaipėdietis.
Tokių bilietų įsigijimo ir naudojimosi jais tvarka yra maksimaliai paprasta. Jie parduodami ir internetu, ir kioskuose, ir kitose platinimo vietose. Kontrolės metu kartu su pažymėtu bilietu reikia pateikti pensininko pažymėjimą (senjorai <70), moksleivio pažymėjimą (pradinukai), bet kokį dokumentą, patvirtinantį amžių (senjorai >70).
klaipedatransport.lt
Linos Jakubauskienės nuotrauka