Pirmieji sostinės autobusai jau įsikūrė troleibusų parke

rugpjūčio 02 04:20 2013 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Dalis Vilniaus autobusų į maršrutus jau išvažiuoja iš Justiniškėse įsikūrusio 2-ojo troleibusų parko. Pasak vežėjų, tokiu būdu sumažėja tuščia transporto priemonių rida, taupomos lėšos degalams.

Pirmieji dvidešimt septyni autobusai, vežantys keleivius 4G, 54 ir 75-uoju maršrutais, kas rytą į gatves jau išvažiuoja iš troleibusų parko. Pasak 2-ojotroleibusų parko direktoriaus Berelio Čimblerio, paimti pirmuosius keleivius iš Pilaitės tuščiu autobusu dabar reikia važiuoti gerokai trumpiau.

Šiuo metu antrajame parke laikoma vienuolika dviašių ir šešiolika triašių autobusų. Vėliau jų daugės – planuojama, kad čia persikels autobusai, vežantys keleivius į Fabijoniškes, Pašilaičius, Žemuosius Panerius bei stotį. Pritaikius infrastruktūrą, 2-ajame troleibusų parke galės „ilsėtis“ šimtas autobusų. „Apskaičiavome, kad sumažinus autobusų ridą, galėsime sutaupyti apie du milijonus litų per metus“, – teigia bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Prieš perkraustant autobusus į troleibusų parką, vežėjams teko nudirbti nemažai darbų. Pertvarkytos techninės priežiūros dirbtuvės, penkiolika iki šiol troleibusus remontavusių darbininkų mokėsi autobusų parke. „Prireikus autobusų parko remontininkai atvyksta mūsų konsultuoti ir dabar. Be abejo, sudėtingo variklių remonto savo parke neatliksime, tačiau padažyti ar paremontuoti autobusus sugebėsime“, – sako B. Čimbleris.

Degalų autobusai prisipildo netoli 2-ojo troleibusų parko įsikūrusioje degalinėje. Justiniškėse negalės būti laikomi suspaustas gamtines dujas naudojantys autobusai, kadangi čia nėra dujų pildymo degalinės.

Optimizavus sostinės viešojo transporto sistemą, į miesto gatves išvažiuoja mažiau troleibusų, o jų vairuotojai persikvalifikuoja vairuoti autobusus. „Didžioji dalis buvusių troleibusų vairuotojų sutiko persikvalifikuoti. Didelio skirtumo – vairuoti troleibusą ar autobusą – nėra, taigi ir rimtesnių problemų nekilo“, – teigia B. Čimbleris.

Prie autobusų vairo jau sėdo dvidešimt vienas buvęs troleibuso vairuotojas. Dar dvi grupės – iš viso 57 žmonės – rengiasi egzaminams „Regitroje“. Iki rugsėjo 1-osios visi jie turėtų būti įgiję autobuso vairuotojo pažymėjimą.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.